Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CEVA Logistics wyśle zamówienia z e-sklepu ASOS do 62 krajów

CEVA Logistics podpisała długoletni kontrakt przedłużający współpracę z ASOS, modową platformą sprzedażową, na świadczenie usług fulfilment w magazynie o powierzchni 80 tys. mkw. w Großbeeren w Niemczech. Z centrum fulfilment, o zdolności składowania ok. 25 mln artykułów, CEVA realizować będzie zamówienia klientów ASOS w 62 krajach.
Reklama
  • Dedykowane centrum fulfilment  o powierzchni 80 tys. mkw. w Großbeeren w Niemczech, dystrybuuje ponad 100 mln artykułów rocznie do ponad 60 krajów.
  • Wysoko zautomatyzowany magazyn wyposażony jest w najnowocześniejsze technologie, co skraca czas realizacji zamówień i poprawia warunki pracy.

Współpracę z ASOS w Großbeeren, wcześniej poprzez Commerce & Lifecycle Services Ingram Micro, CEVA Logistics rozpoczęła już w 2014 roku. Teraz umowa została przedłużona o kolejne 5 lat, do 2027 roku. W ramach umowy CEVA będzie odpowiadać za przyjęcia towarów przychodzących, magazynowanie, realizację zamówień e-commerce oraz wysyłkę do klientów. Dedykowany magazyn w Großbeeren jest położony strategicznie w pobliżu hubów największych firm kurierskich w Europie.

 

CEVA Logistics zatrudnia w Großbeeren ok. 3300 osób, pracujących w trybie trzyzmianowym, przez 6 dni w tygodniu. Centrum fulfilment jest prawie w całości zautomatyzowane i wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Należą do nich automatyczny system procesowania przesyłek przychodzących, zautomatyzowany system składowania i wyszukiwania, stacje „goods-to-person", pocket sorter, stacje sortujące, dodatkowy sorter przesyłek, dynamiczna strefa buforowa i rozbudowana sieć przenośników. Eksperci CEVA monitorują całość operacji z dedykowanego centrum kontroli. Dzięki wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań, CEVA i ASOS znacznie przyspieszą czas obsługi zamówień internetowych, jednocześnie optymalizując warunki pracy dla pracowników.

Nowe centra fulfilment dla branży modowej w Magnicach i Sulechowie

Przedłużenie kontraktu z ASOS jest kolejnym ważnym etapem w rozwoju usług, umacniającym pozycję CEVA na rynku usług logistyki kontraktowej i e-commerce dla branży modowej. W tym roku firma podpisała nowe umowy i rozpoczęła współpracę z wiodącymi platformami sprzedażowymi. Należy do nich pięcioletni kontrakt na obsługę logistyczną AboutYou, dla której CEVA świadczy usługi fulfillment w nowym centrum dystrybucyjnym o powierzchni 40 tys. mkw. w podwrocławskich Magnicach. Do klientów CEVA dołączył też BestSecret. Firma ma zarządzać logistyką i operacjami w centrum fulfillment o powierzchni 80 tys. mkw. w Sulechowie. Jego uruchomienie zaplanowano na wiosnę 2023 roku. W obu tych magazynach CEVA wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne i stawia na automatyzację procesów. Ich zastosowanie zapewnia jeszcze większą efektywność obsługi operacyjnej i znacznie skraca czas realizacji zamówień internetowych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum