Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cezary Kożon prezesem Spyrosoft eCommerce

Cezary Kożon, były CEO firmy Fast White Cat i dyrektor operacyjny w Spokey, został prezesem zarządu Spyrosoft eCommerce. W ramach międzynarodowej grupy IT Spyrosoft, spółka będzie oferować usługi firmom polskim i zagranicznym z branży handlu detalicznego i tym, które sprzedają produkty dla biznesu.
Reklama

Poza Cezarym Kożonem do Spyrosoft eCommerce dołączył także Łukasz Gawroński, który objął funkcję CTO (Chief Technology Officer). W Spyrosoft eCommerce do końca tego roku ma znaleźć zatrudnianie kilkadziesiąt osób.

Spółka będzie oferować usługi e-commerce firmom z wielu różnych branż, w tym także oferującym produkty i rozwiązania dla biznesu. B2B to jeden z najbardziej obiecujących i najszybciej rozwijających się sektorów w e-commerce.

Cezary Kożon udziałowcem Spyrosoft eCommerce

Cezary Kożon posiada 40% udziałów w Spyrosoft eCommerce, pozostałe 60% należy do Grupy Spyrosoft. Poszerzenie struktury Grupy Spyrosoft o nową spółką i kompetencje jest pierwszym krokiem na drodze realizacji strategii na lata 2022-2026 ogłoszonej przez spółkę w maju tego roku. E-commerce pozwoli rozbudować portfolio usług firmy o kolejny, dynamicznie rozwijający się sektor.

Spyrosof - historia firmy

Spyrosoft to międzynarodowa firma z Wrocławia, która od 2016 roku oferuje usługi w zakresie tworzenia oprogramowania. Około 88 proc. przychodów firmy pochodzi z kontraktów zawieranych z klientami zagranicznymi, przede wszystkim z Wielkiej Brytanii i Niemiec. Firma współpracuje z klientami z 8 krajów. Zdywersyfikowany portfel klientów obejmuje 6 specjalistycznych branż. Grupa prowadzi biura w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Chorwacji, Stanach Zjednoczonych, Rumunii, Argentynie oraz Indiach.

W 2021 r. Grupa osiągnęła niemal 174 mln zł przychodów ze sprzedaży i zysk netto na poziomie 17 mln zł. Wskaźnik EBITDA w tym czasie wyniósł niemal 32 mln zł. Na koniec I kw. 2022 r. w Grupie Syrosoft pracowało ponad 1 000 osób.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum