Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

CTPark Gdańsk Port z dużym najemcą

CTP rozpoczął prace konstrukcyjne pod budowę nowego kompleksu przemysłowo-magazynowego w Gdańsku. Blisko 37 000 mkw. powierzchni pierwszej hali będzie oddane do użytkowania jeszcze w tym roku. Jest też już pierwszy najemca. NEFAB Packaging Poland, dostawca kompleksowych rozwiązań opakowaniowych i logistycznych, wynajął prawie 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej. W budynku należącym do CTP będzie wytwarzać różnego rodzaju opakowania, świadczyć usługi ich czyszczenia, a także składować gotowe wyroby i magazynować półprodukty. W transakcji najmu pośredniczyła agencja Querco Property.
Reklama

CTPark Gdańsk Port znajduje się na działce pomiędzy terminalem Baltic Hub, do którego bezpośrednio zawijają statki z Azji i Pacyfiku, a autostradą A1. Dzięki temu jest w stanie sprostać wyzwaniom firm produkcyjnych oraz logistycznych prowadzących działalność międzynarodową i zarządzających transportem drogowym, morskim, lotniczym i kolejowym. W ramach kompleksu CTP zrealizuje dwa budynki o łącznej powierzchni 117 000 mkw., spełniające wymogi zrównoważonego budownictwa. Dachy obu obiektów zostaną przystosowane do instalacji fotowoltaicznej o mocy 11,6 MWp odpowiadającej zapotrzebowaniu na energię 2 000 domów mieszkalnych. Inwestycja będzie też gotowa do podpięcia nowoczesnej automatyki systemów wewnętrznych i zewnętrznych.

Za realizację projektu w pełni odpowiada CTP – jest nie tylko inwestorem, ale i generalnym wykonawcą kompleksu. To model operacyjny, który deweloper zaimplementował ze swoich bardziej rozwiniętych rynków.  

 CTPark Gdańsk Port debiutuje na Pomorzu

Do tej pory wybudowaliśmy w kraju ponad pół miliona mkw. kompleksów przemysłowo-logistycznych. CTPark Gdańsk Port to nasz debiut na Pomorzu i inwestycja o silnym potencjale biznesowym z uwagi na dostęp do infrastruktury portowej oraz kluczowych węzłów komunikacyjnych, jak również świetną kadrę pracowniczą. Przewidujemy dalszy wzrost znaczenia regionu i zamierzamy nadal mocno inwestować w kraju, rozbudowując ten i podobne projekty oraz zachowując je we własnym portfelu. Przyjęty model biznesowy umożliwia nam realizację nieruchomości spekulacyjnych, które są dostępne dla najemców od zaraz. Ma to ogromne znaczenie, biorąc pod uwagę, że Polska jest jednym z najszybciej rozwijających się państw w Europie pod względem powierzchni przemysłowo-magazynowej,  wyjaśnia Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

CTPark Gdańsk Port jest już częściowo skomercjalizowany. W maju tego roku firma poinformowała, że 25 400 mkw. powierzchni zajmie międzynarodowy deweloper energii odnawialnej, dystrybutor i dostawca usług oraz rozwiązań dla branży energetycznej. Do budynku wkrótce ma wprowadzić się także kolejne przedsiębiorstwo, a CTP prowadzi negocjacje z następnymi podmiotami.  

W pobliżu CTPark Gdańsk Port deweloper zrealizował również inwestycję towarzyszącą budowie kompleksu. We współpracy z Fundacją Gdańską, zrewitalizował tereny przy Drodze do Wolności. Obszar o powierzchni ponad 1 700 mkw., na którym przed laty znajdował się historyczny budynek stoczniowej stołówki, został przekształcony w miejsce wydarzeń kulturalnych i spotkań organizowanych z inicjatywy organizacji pozarządowych. Projekt ten jest odpowiedzią CTP na potrzebę transformacji terenów miejskich i wspierania różnego rodzaju inicjatyw społecznych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum