Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Cyberprzestępcy podszywają się pod portale sprzedażowe

Cyberprzestępcy przesyłają spersonalizowane wiadomości SMS podszywające się pod znane portale sprzedażowe, informujące o odrzuceniu płatności; w ten sposób próbują wyłudzić dane logowania w bankowości elektronicznej - ostrzegł CSIRT KNF.
Reklama

W piątek Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) poinformował na Twitterze, o nowej kampanii cyberprzestępców opartej o tzw. phishing. Phishing to metoda oszustwa, w której przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych informacji - w tym wypadku danych logowania w bankowości elektronicznej.

Uwaga! Cyberprzestępcy przesyłają spersonalizowane wiadomości SMS podszywające się pod znane portale sprzedażowe, informujące o odrzuceniu płatności. Nie dajcie się na to nabrać - oszuści na niebezpiecznych stronach wyłudzają poświadczenia logowania w bankowości elektronicznej - napisał CSIRT KNF na Twitterze.

W infografice zamieszczonej w poście wymieniono przykłady SMS-ów, które można otrzymać. Ich treścią jest np. "OLX: Ania, płatność za +Kokon niemowlęcy Szary Velv..." została odrzucona, zaktualizuj swoje dane (tu hiperłącze przekierowujące na adres z wirusem - PAP)".

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum