Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Część akcjonariuszy InPostu chce sprzedać udziały. Wartość giełdowa spółki spada

Akcje InPostu notowanego na giełdzie w Amsterdamie mają zostać sprzedane w procedurze ABB. Taki zamiar według agencji Bloomberg zgłosili akcjonariusze, oczekując ceny znacznie niższej, niż ta z IPO spółki ze stycznia 2021 r. Giełdowe notowania mocno zniżkują po ujawnieniu informacji – podaje bankier.pl.
Reklama

Jeszcze w środę kurs InPostu na giełdzie Euronext w Amsterdamie zakończyły sesję na poziomie 6,52 euro za akcję, po tym jak odbił z okolic czerwcowego dołka o ok. 24 proc. Tylko na poprzedniej sesji notowania wzrosły o ponad 7 proc.

W czwartek kurs zniżkował nawet o przeszło 10 proc., poniżej poziomu 5,90 euro. To efekt ujawnienia informacji o zamiarze przeprowadzenia procedury szybkiej sprzedaży akcji w formie budowy przyspieszonej księgi popytu (ABB) po cenie 5,80 euro.

W styczniu 2021 r. spółka oferowała 175 mln akcji z puli 500 mln po cenie 16 euro. Sporą część nabyły wówczas amerykańskie fundusze. Te zarządzane przez BlackRock oraz Capital World Investors i GIC Pte zawarły umowę dotyczącą nabycia akcji InPostu w ofercie za 1,03 mld euro. Z tego na BlackRock przypadło ok. 430,6 mln euro, a na Capital World i GIC po 300 mln euro.

W dniu debiutu cena akcji wyniosła 19 euro, a euforia po pierwszych notowaniach zaprowadziła kurs nawet w okolice 22 euro.

Nie wiadomo, którzy akcjonariusze mają zamiar sprzedawać akcje.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum