Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czeski e-rynek szansą dla polskich firm

Przedsiębiorcom, którzy chcą sprzedawać swoje produkty i usługi online, czeski rynek może sporo zaoferować. Jak na nim zaistnieć - pisze poniedziałkowy "Puls Biznesu".
Reklama

"Rośnie popularność e-handlu. Coraz więcej firm dostrzega w nim szansę na rozwój, także za granicą. Jednak zaledwie 5 proc. polskich przedsiębiorców, którzy sprzedają swoje towary online, wysyła je poza Polskę. Zgodnie z danymi Eurostatu lokuje to nasz kraj dopiero w drugiej połowie rankingu wśród państw Unii Europejskiej" - czytamy.

Jak pisze "Puls Biznesu", firmy, które chcą rozwijać e-commerce, powinny zainteresować się czeskim rynkiem. Serwis ceska-ecommerce.cz, agregujący dane o handlu online u naszych południowych sąsiadów, podaje, że sklepy internetowe generują tam już 13,5 proc. sprzedaży w handlu detalicznym.

"Obroty na czeskim rynku e-commerce są o kilkanaście procent wyższe niż przed rokiem, a prognozy wskazują, że ich wartość na koniec roku sięgnie 222,8 mld koron, czyli ok. 9 mld euro" - mówi "PB" kierownik zagranicznego biura handlowego Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Pradze Marcin Warchoł.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum