Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czeska firma otacza Warszawę. Na pokładzie były szef Tesco w Polsce

Rohlik Group powiększa zespół kierowniczy. Dyrektor czeskiego oddziału, Olin Novák, został mianowany dyrektorem generalnym międzynarodowego biznesu. Na pokładzie jest też Martin Behan, który kierował Tesco w Polsce.
Reklama

W swojej nowej roli Novák będzie nadzorował codzienne funkcjonowanie krajów, w których firma jest obecna, w tym Węgier (Kifli.hu), Austrii (Gurkerl.at) i Niemiec (Knuspr.de), a także Rumunii, Włoch i Hiszpanii (Sezamo).

Czeski Rohlik coraz bliżej Warszawy, fot. shutterstock
Czeski Rohlik coraz bliżej Warszawy, fot. shutterstock

Rohlik ma ambicje międzynarodowe

Zespół zarządzający grupy składa się obecnie z Tomáša Čupra, dyrektora generalnego grupy, Olina Nováka jako międzynarodowego dyrektora generalnego, Mathiasa Ottitscha, dyrektora operacyjnego, Ondřeja Klamta, dyrektora ds. technologii i Marka Hübnera, dyrektora handlowego.

Nowa struktura zarządzania Rohlik

„Osiągnęliśmy strukturę zarządzania, która pozwala mi skupić się na znacznie bardziej strategicznych i wartościowych kwestiach dla całej grupy” – skomentował dyrektor generalny grupy Tomáš Čupr. „Jesteśmy już jedną z najbardziej innowacyjnych firm e-commerce w Europie, ale wszyscy, którzy mnie znają, wiedzą, że mam już na myśli kolejny kamień milowy”.

Martin Behan na pokładzie Rohlik Group

Martin Behan został mianowany dyrektorem naczelnym czeskich operacji Rohlika. Wcześniej pracował w Tesco, gdzie przez ostatnie 18 lat pełnił różne funkcje, ostatnio jako CEO w Polsce.

 

 

Ponadto Vineta Bajaj dołączy w styczniu do Rohlik Group jako dyrektor finansowy, wcześniej pracując w Ocado Group.

 

 

 

Olin Novák powiedział: „Wybrałem Rohlika cztery lata temu ze względu na jego wyjątkowe podejście do poprawy obsługi klienta. Przyjąłem stanowisko międzynarodowego dyrektora generalnego, aby pomóc przenieść nasze czeskie know-how na wszystkie rynki, ułatwić transfer najlepszych praktyk między krajami i dalej ulepszać obsługę klienta. Nie mogę się doczekać wykorzystania mojej wiedzy i doświadczenia, aby pomóc Rohlik Group podbić europejski rynek e-grocery”.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum