Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czeski Rohlik planuje ekspansję w Polsce

Kilka lat temu dofinansowanie Enern Investments pozyskali twórcy czeskiej firmy Rohlik (cz. rogal), który planuje ekspansję w Polsce.
Reklama

Rohlik korzysta z usług lokalnych dostawców, oferując szybkie dostawy do domu. W 2020 r. Rohlik odnotował wzrost przychodów o 101% (do 300 mln EUR), obsługując 750 tys. klientów. Założona w 2014 r. firma warta jest ponad 600 mln EUR , a środki z ostatniego dofinansowania od venture capital, firma planuje wykorzystać na rozszerzenie działalności na trzech dotychczasowych rynkach (Czechy, Węgry i Austria) oraz na wejście do innych krajów, w tym Polski .

Wyłoniony z Enern Investments fundusz KAYA VC start-upom z Europy Środkowej i Wschodniej oferuje 72 mln EUR wsparcia na rozwój. W obszarze jego zainteresowania są m.in. startupy z branży e-grocery, wprowadzające innowacyjne rozwiązania dotyczące m.in. dywersyfikacji asortymentu czy wsparcia łańcucha dostaw. KAYA VC oferuje im dofinansowanie w fazie pre-seed oraz szybką ścieżkę decyzyjną z formalnościami ograniczonymi do minimum.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum