Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Czeski supermarket online przymierza się do Polski. Przyspieszy to nowa dyrektor finansowa?

Internetowy sprzedawca artykułów spożywczych Rohlik Group ogłosił powołanie Vinety Bajaj na stanowisko dyrektora finansowego z dniem 9 stycznia 2023 r. To kolejne poważne zmiany kadrowe w firmie, która poważnie myśli o międzynarodowej ekspansji.
Reklama

Vineta Bajaj będzie odpowiedzialna za zarządzanie finansami, ład korporacyjny i podejmowanie strategicznych decyzji biznesowych, podlegając dyrektorowi generalnemu i założycielowi firmy, Tomášowi Čuprowi.

Będzie również częścią zespołu wykonawczego grupy, który ściśle współpracuje z segmentami operacyjnymi i zespołami handlowymi.

Z Ocado do Rohlik Group

Vineta Bajaj ma doświadczenie w branży e-commerce, ostatnio pełniła funkcję dyrektora finansowego Ocado Group.

Z Ocado Group była związana przez ostatnie 10 lat i odegrała kluczową rolę w przekształceniu firmy z internetowego sprzedawcy detalicznego w dużą firmę technologiczną. Wspierała także procesy fuzji i przejęć oraz  międzynarodową ekspansję.

Jak działa Rohlik

Model biznesowy Grupy Rohlik jest w połowie drogi między usługą szybkiej dostawy a tradycyjnym supermarketem internetowym. Sklep internetowy oferuje klientom pełną gamę około 17 tys. produktów: znanych marek, marek własnych i świeżych produktów kupowanych od lokalnych rolników. Artykuły spożywcze są dostarczane do domu w ciągu dwóch godzin.

W ubiegłym roku sprzedaż Rohlik wyniosła 490 milionów euro, co oznacza wzrost o 53%. Przeciętny koszyk zakupów wyniósł ponad 85 euro.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum