Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Darmowy abonament komórkowy od Amazona całkowicie zmieni rynek

Zbliża się rewolucja w telefonii komórkowej: Amazon planuje wprowadzić bezpłatny abonament na telefony komórkowe dla członków Prime – donoszą światowe media.
Reklama

Amazon prowadzi rozmowy z operatorami telefonii komórkowej, aby zaoferować abonentom Prime tanią lub nawet bezpłatną ogólnokrajową usługę telefonii komórkowej – informuje Bloomberg. Gigant handlu detalicznego podobno negocjuje ceny hurtowe z Verizon Communications, T-Mobile i Dish Network, by zaoferować abonament za 10 dol., a dla najlepszych klientów darmowy. Rozmowy trwające od ponad miesiąca obejmowały również AT&T, nie przyniosły jednak skutku.

Akcje Dish wzrosły o 18 proc., ponieważ umowa z amerykańską firmą e-commerce mogłaby pomóc borykającej się z trudnościami firmie telewizji satelitarnej stać się ogólnokrajowym operatorem bezprzewodowym. Tymczasem T-Mobile, AT&T i Verizon Communicationso drżą – podaje Bloomberg. Trzej wielcy krajowi dostawcy oczyma wyobraźni widzą, jak ich klienci przechodzą do Amazona skuszeni tańszą ofertą.

- Zawsze sprawdzamy, czy możemy zaoferować jeszcze więcej korzyści naszym członkom Prime, ale w tej chwili nie planujemy dodawać usług dotyczących urządzeń mobilnych – tonuje nastroje rzeczniczka Amazon Maggie Sivon w oświadczeniu.

Oferta całkowicie zmienia rynek

T-Mobile, AT & T i Verizon oznajmiły, że nie prowadzą obecnie rozmów z Amazonem na temat usług bezprzewodowych. Dish odmówił komentarza.

Oferta Amazona byłaby mieczem obosiecznym dla branży mobilnej – komentują eksperci. Z jednej strony może być postrzegana jako pożądany wzrost przychodów i sposób na zwiększenie ruchu w nowo rozbudowanych sieciach 5G. Z drugiej strony może okazać się niebezpieczna, gdyby Prime Wireless stał się popularny i zaczął nadgryzać bazę klientów głównych operatorów komórkowych.

Dla porównania, opłaty abonentowe zaczynają się od 60 dol. miesięcznie w Verizon i T-Mobile oraz 65 dol. w AT & T. Taryfy w wysokości dziesięciu dolarów miesięcznie lub nawet darmowe opcje całkowicie zmieniają rynek – konkluduje Bloomberg.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum