Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Drewno czy ekogroszek? Blisko 3 mln osób szuka opału w internecie

Rośnie zainteresowanie internetowymi ofertami dotyczącymi ogrzewania i opału. Największą popularnością cieszy się na ten moment... drewno opałowe. Jeszcze do niedawna był to ekogroszek, który w tym okresie zawsze był jednym z częściej poszukiwanych surowców.
Reklama

Jak wynika z danych serwisu OLX za ostatni pełny miesiąc, czyli wrzesień 2022 r., najczęściej poszukiwane są: 

drewno opałowe – 500 tysięcy,
ekogroszek – 300 tysięcy,
węgiel – 244 tysięcy,
pellet – 210 tysięcy.

Co ciekawe, poszukiwane są nie tylko surowce, ale także piece. Jednym z najczęściej wyszukiwanych jest piec wolnostojący typu koza. Urządzenie to w samym sierpniu wyszukiwano 20 tysięcy razy, a we wrześniu już 50 tysięcy razy.

Rośnie liczba szukających opału

Jak wynika z danych serwisu OLX, zwiększa się liczba odpowiedzi udzielanych na oferty w kategorii Ogrzewanie/Opał. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku mamy do czynienia ze wzrostem o 180 proc. O 178 proc. wzrosła liczba wyświetleń jednego ogłoszenia w porównaniu z wrześniem 2021 r. We wrześniu kategorię Ogrzewanie odwiedziło prawie 3 miliony użytkowników, czyli o 130 proc. więcej niż w tym samym miesiącu zeszłego roku.

Rośnie również podaż, ale nie aż tak intensywnie. We wrześniu w kategorii Ogrzewanie dostępnych było 150 tysięcy aktywnych ogłoszeń – o 13 proc. więcej niż w analogicznym okresie w 2021 r.

Uwaga na podejrzane oferty

Warto również zwrócić uwagę na ogłoszenia dotyczące sprzedaży opału w nieprawdopodobnie niskich cenach.

– W przypadku zetknięcia się z ofertą, która wydaje się podejrzana, należy zgłosić ją za pośrednictwem przycisku „Zgłoś” widniejącego przy każdym ogłoszeniu w prawym dolnym rogu – przypomina Paulina Rezmer, PR Lead w OLX.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum