Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Drugie życie Merlina - spółka wychodzi na prostą?

Akcje Merlina to przebój czerwca i lipca na NewConnect - takiego wzrostu nie powstydziłby się nawet bitcoin w najlepszych czasach. Straty nie zniknęły, ale jest nadzieja na powodzenie biznesu, który jednak wychodzi na prostą - czytamy na Money.pl.
Reklama

Jeśli ktoś kupił akcje pod koniec maja po 16 gr, to w miesiąc mógł zarobić już 460 proc. W środę były notowane nawet po 90 gr, zyskując 20 proc. w porównaniu z wtorkiem. To kurs najwyższy od września ub. roku.

Czyżby rynek uznał, że niegdyś potężny sklep internetowy ma szanse na sukces? A może to gra spekulacyjna na akcjach?

Przychody spółki rosną bardzo szybko. W ubiegłym roku dynamika była ponad stuprocentowa, a sprzedaż doszła do 39 mln zł. W czasach swojej świetności w 2008 roku obroty sklepu internetowego merlin.pl wynosiły 80 mln zł - analizuje Money.pl.

Jak czytamy, w ubiegłym roku grupa Merlin straciła netto 10,2 mln zł, czyli o pół miliona więcej niż rok wcześniej. W pierwszym kwartale 2018 strata wynosiła 3,5 mln zł - o milion złotych więcej niż w pierwszych trzech miesiącach 2017. Zarząd tłumaczył, że to „naturalne dla dynamicznie rozwijających się młodych spółek w segmencie e-commerce i technologii”.

Akcjonariuszom pozostaje patrzeć na przychody - na razie dość szybko rosnące - oraz na marżę na sprzedaży. Ta jest dodatnia i wzrosła z 1,8 do 2,5 mln zł od stycznia do marca. Oznacza to, że oferowane towary udaje się sprzedawać ze stałym 25-procentowym zyskiem, a marża w tym roku nawet nieznacznie poszła w górę.

Więcej na Money.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum