Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Duże przejęcie na rynku dystrybucji ostatniej mili

MBE Worldwide przejęło włoskie GEL PROXIMITY. Celem MBE jest stworzenie wiodącej platformy dla globalnego handlu.
Reklama

GEL Proximity to logistyczna firma oferująca usługi w zakresie dystrybucji ostatniej mili. Firma posiada dostęp do ponad 30 000 punktów odbioru zlokalizowanych m.in. na stacjach benzynowych, w kioskach z gazetami, ale także urzędach pocztowych czy popularnych we Włoszech sklepach tytoniowych. Przejęcie jest elementem realizacji strategii MBE, której celem jest stworzenie wiodącej platformy dla globalnego handlu. 

Mail Boxes Etc. to jedna z największych na świecie sieci franczyzowych, oferująca kompleksowe usługi kurierskie i poligraficzne, a także innego typu wsparcie dla firm i klientów indywidualnych. MBE działa w oparciu o model franczyzy w 55 krajach, liczy ponad 2 900 punktów, generujących obrót na poziomie blisko 1 mld euro rocznie. W 2021 r. MBE otworzyło ponad 200 nowych placówek. Firma aktywnie rozwija się też w branży e-commerce. Przejęcie PrestaShop – platofrmy do prowadzenia sklepu w internecie – umożliwi MBE dalszą ekspansję na tym, rosnącym w tempie 10-12 proc. rocznie, rynku. 

MBE Poland to już 40 punktów

W 2014 r. powstała spółka MBE Poland i od tego czasu stale się rozwija. Obecnie krajowa sieć liczy 40 punktów, a kolejne dwa są na etapie otwierania się. Priorytetem Mail Boxes Etc. w Polsce jest dalszy rozwój sieci franczyzowej.

Przejęta właśnie GEL Proximity to włoska platforma logistyczna, która powstała w odpowiedzi na oczekiwania rynkowe związane z preferencjami klientów dotyczącymi miejsc odbioru i nadawania przesyłek oraz troski o środowisko naturalne. 

Według najnowszych trendów rynkowych, aż 92% klientów e-commerce oczekuje alternatywnych opcji dostawy w stosunku do domu. Rozwijanie sieci punktów w już istniejących placówkach, takich jak sklepy, stacje benzynowe, kioski jest odpowiedzią na to zapotrzebowanie.  

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum