Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

e-Izba: Płatne zwroty zabiłyby biznes fashion

Ostatnie lata pomimo boomu zakupowego w internecie to ciągły wzrost kosztów obsługi przesyłek. Darmowe zwroty w e-sklepach mogą zatem przejść do historii. Na razie na taki krok zdecydowała się ZARA. Popularna sieciówka rezygnuje w wybranych krajach europejskich z usługi bezpłatnego zwrotu zakupów dokonanych w sklepie internetowym.
Reklama
  • Zara rezygnuje z darmowych zwrotów. Czy inni pójdą jej przykładem?
  • Bezpłatne zwroty są priorytetem w handlu elektronicznym.

Wycofanie darmowych zwrotów online przez Zarę dotyczy części krajów europejskich w tym Polski. Klienci muszą zapłacić 9,90 zł za skorzystanie z takiej usługi. Bezpłatne pozostały zwroty zamówień zakupionych za pośrednictwem sklepów w punktach odbioru paczek. Koszt wysyłki w Wielkiej Brytanii wynosi natomiast 1,95 funtów w przypadku korzystania ze zwrotu przy wykorzystaniu usług pocztowych oraz kuriera. Wśród innych państw, w których obowiązują opłaty, jest m.in. Irlandia, Holandia oraz Belgia. Ubrania zakupione w sklepach internetowych firmy Zara można bez dodatkowych opłat zwracać w salonach stacjonarnych sieci.

e-Izba: bezpłatne zwroty są priorytetem w handlu elektronicznym

O to czy polski konsument jest gotowy na płatne zwroty z e-sklepów zapytaliśmy Izbę Gospodarki Elektronicznej. 

- Z punktu widzenia prowadzenia sprzedaży w Internecie wprowadzenie płatnych zwrotów jest niezbyt słusznym rozwiązaniem. Zwroty kończą barierę zakupów w sieci – dzięki temu, że można zwrócić bezpłatnie towar - klient staje się wbrew pozorom bardziej lojalny. Patrząc na wymagania konsumenta, doskonale widoczne w raportach e-Izby – bezpłatne zwroty są priorytetem w handlu elektronicznym. Płatne zwroty zabiłyby biznes w kategorii Fashion. W tej branży największym blokerem przy zakupach online jest obawa, że rozmiar nie będzie pasował. Dlatego tak ważne jest umożliwienie klientowi swobodnych zakupów i swobodnych zwrotów. Zara podchodzi do tego bardziej jako offline niż online. Niektóre podmioty traktują sprzedaż online jako uzupełnienie - a to błędy kierunek - komentuje Patrycja Sass - Staniszewska, Prezes Izby Gospodarki Elektronicznej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum