Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

eBay otwiera się na luksusowe marki

Luksusowe marki mogą teraz sprzedawać przedmioty używane bezpośrednio w serwisie eBay dzięki nowemu programowi partnerskiemu. Konsumenci zobaczą na stronie internetowej, czy produkt jest „certyfikowany” przez samą markę.
Reklama

Luksus na eBay

eBay uruchamia nowy program „Certified by Brand”, dotyczący odsprzedaży towarów luksusowych. Platforma będzie nawiązywała bezpośrednie partnerstwa z markami, umożliwiając im albo samodzielne oferowanie przedmiotów używanych na stronie, albo „certyfikowanie” sprzedawców jako oficjalnych i bezpiecznych.

W ten sposób eBay chce walczyć ze sprzedażą podróbek, ale także skorzystać rosnącego rynku rzeczy używanych w sektorze dóbr luksusowych. Z kolei marki uczestniczące w programie mają dostęp do danych konsumenckich i korzystają z dodatkowego kanału sprzedaży, bez konieczności „zaśmiecania” własnych kanałów używanymi przedmiotami.

Certyfikowana odsprzedaż

eBay używa dwóch oznaczeń. Pierwszym z nich jest „bezpośrednio od marki”, który wskazuje, że produkt pochodzi bezpośrednio od producenta danej marki lub został wcześniej zweryfikowany przez markę. Druga plakietka wskazuje, że sprzedawcą jest „autoryzowany sprzedawca marki”.

Według Fundacji Ellen MacArthur światowy rynek używanych dóbr luksusowych będzie wart 250 mmld dolarów do 2027 roku. W serwisie eBay używane akcesoria, takie jak zegarki, torebki, biżuteria czy buty sportowe, odnotowują już dwucyfrowy wzrost.

Dla marek udział w programie jest bezpłatny. Klienci, którzy kupią biżuterię lub torebkę, otrzymają certyfikat autentyczności. W przypadku zegarków kupujący otrzymają nawet co najmniej roczną gwarancję. Program zostanie najpierw wdrożony w Stanach Zjednoczonych, a później na innych rynkach.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum