Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ebay przyciąga tysiące sprzedawców dzięki inicjatywie regionalnej

Nowy program "eBay Twoje miasto" oferuje sprzedawcom stacjonarnym prosty sposób na oferowanie swoich produktów online. Firma wprowadziła również nową funkcję - lokalne targowiska, które cieszą się rosnącą popularnością.
Reklama

Projekt został uruchomiony w 2021 roku z udziałem dziesięciu miast i regionów, a obecnie liczba uczestniczących miejsc wzrosła do 30. Najciekawszą cechą programu jest możliwość zakupu ofert sklepów stacjonarnych nie tylko w danym regionie, ale także na platformie eBay, gdzie mogą być oferowane szerokiej masie odbiorców. Dzięki temu możliwe jest dotarcie do klientów z ponad 25 milionami produktów.

 

 

Program "eBay Twoje miasto" przyciąga 3000 nowych handlowców w ciągu dwunastu miesięcy

Po dwóch latach od rozpoczęcia programu, firma odnotowała również pozytywne rezultaty w zakresie rejestracji. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy, 3000 handlowców zarejestrowało lub ponownie aktywowało swoje istniejące konta na platformie. "Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że "eBay Twoje miasto" to tylko jedno z wielu działań mających na celu wzmocnienie lokalnych przedsiębiorstw i przeciwdziałanie kryzysowi. Dlatego stale angażujemy się w otwartą wymianę poglądów między naszymi sprzedawcami, politykami i planistami" - podsumowuje Andreas Häntsch, starszy dyrektor ds. zaangażowania sprzedawców w eBay Germany.

Zróżnicowana oferta sklepów stacjonarnych kluczowa dla przetrwania centrów miast

Aktualne badanie przeprowadzone przez eBay pokazuje również, że zróżnicowana oferta sklepów stacjonarnych odgrywa istotną rolę w przetrwaniu centrów miast. Ankieta, przeprowadzona wśród 10 000 osób przez Civey, wykazała, że dla 63% respondentów głównym powodem wizyty w centrum miasta są zakupy. 40% osób stwierdziło, że większy wybór sklepów wpływa na atrakcyjność centrów miast. Tylko 29% respondentów uważa dostępność samochodem za czynnik atrakcyjny, a 27% pragnie większej różnorodności restauracji. Ponadto, 46% osób chciałoby mieć większy wybór produktów, kupując w centrum miasta w sklepach, które oferują produkty inne niż codzienne (np. odzież).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum