Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

EkoBox - pierwszy system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów od InPost i Modivo

InPost wraz z platformą MODIVO wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox InPost. To koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów.
Reklama
  • Opakowania jednorazowego użytku, które są wyrzucane, stanowią jeden z kluczowych problemów dla e-commerce.
  • Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox InPost, można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów.
  • InPost dostępni możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce włączyć się w ograniczenie ilości odpadów generowanych przez branżę.
  • Za każdy zwrócony do Paczkomatu® EkoBox, klient otrzyma voucher z rabatem – nawet 10% na kolejne zakupy w Modivo.

Pierwszy system zwrotu opakowań w e-commerce

Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBox InPost, można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów. InPost udostępni możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość generowanych odpadów.

Codziennie miliony kartonowych opakowań, po dokonanych zakupach internetowych trafiają na śmietnik. Każda przesyłka zamówiona z dostawą do Paczkomatu® InPost w pudełku EkoBox i ponownie zwrócona do Paczkomatu® InPost to szansa na zrobienie czegoś dobrego dla planety. InPost tym samym tworzy społeczność eko-pozytywnych konsumentów, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Każdy mały gest ma wielką ekomoc! Pudełka EkoBox powstały przy współpracy z duńską firmą ReZIP.

- Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z naszym partnerem testowaliśmy opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Teraz mogę potwierdzić, że testy wypadły więcej niż pozytywnie, a system EkoBox spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. Robimy to dlatego, że rosnąca popularność zakupów on-line przyczynia się do wzrostu ilości używanych opakowań, a w konsekwencji odpadów - mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Posiada certyfikat FSC®, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań.

- Program ten opiera się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych w odniesieniu do gospodarki leśnej oraz na zasadach umożliwiających śledzenie handlu i produkcji produktów z drewna pochodzących z certyfikowanych lasów. Stworzenie zamkniętego systemu obiegu opakowań wymaga ścisłej współpracy formy logistycznej i sprzedawcy. InPost jako jedyna firma w Polsce, ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy Paczkomatów® - dodaje Rafał Brzoska.

- Chciałbym potwierdzić, że w odpowiedzi na prośby klientów, którzy także chcieliby korzystać z EkoBox, udostępnimy możliwość dołączenia do programu EkoBox, każdemu odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-commerce, który chce włączyć się w ograniczenie ilości odpadów generowanych przez branżę – podkreśla prezes InPost.

Już od czerwca konsumenci będą mogli skorzystać z EkoBox w sklepie internetowym MODIVO.

Jak skorzystać z usługi EkoBox w MODIVO?

Klient dokonując zakupu w MODIVO i wybierając Paczkomat® będzie miał opcję wyboru opakowania zwrotnego EkoBox – w czasie promocji opcja ta będzie darmowa.

eb.png
eb.png

 

Zamówienie zostanie spakowane w EkoBox InPost.

Po odebraniu przesyłki z Paczkomatu® InPost oraz wyjęciu zamówionych rzeczy konsument składa pudełko na kształt koperty i od razu może je zwrócić w dowolnym Paczkomacie® skanując kod zwrotu umieszczony na tym opakowaniu.

Złożone pudełko można oczywiście zwrócić w innym, wygodnym momencie czyli np. podczas odbioru kolejnej przesyłki.

Cały proces trwa bardzo krótko, a opakowanie wraca do sklepu, gdzie przechodzi proces weryfikacji jakościowej i oczyszczenia, a następnie przekierowywane jest do ponownego użycia przez MODIVO.

Cały proces zwrotu jest prosty i bezpłatny, a dla wszystkich zwolenników ekologicznych rozwiązań i zakupów online to dodatkowy powód zamawiania do Paczkomatu. Dodatkowo za każdy zwrócony do Paczkomatu® EkoBox, klient otrzyma voucher z rabatem – nawet 10% na kolejne zakupy w Modivo.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (10)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum