Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Enterprise Investors sprzedaje rumuńską sieć Noriel

Polish Enterprise Fund VII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), sprzedał Noriel – największą w Rumunii sieć handlową zajmującą się sprzedażą zabawek, gier i artykułów dla dzieci. Firma została przejęta przez Sunman Group, lidera tureckiego rynku handlu detalicznego, dystrybucji i produkcji zabawek, działającego pod markami Sunman i Toyzz Shop. Wartość transakcji nie została ujawniona.
Reklama

W 2016 r. Enterprise Investors kupił Noriel od założycieli oraz inwestora finansowego. Kwota transakcji nie została podana do wiadomości publicznej. W momencie inwestycji EI sieć Noriel liczyła 47 sklepów. Chcąc przyspieszyć jej rozwój fundusz zapewnił spółce 2 miliony EUR dodatkowego finansowania.

Dziś Noriel to czołowa marka na rumuńskim rynku produktów dla dzieci. Spółka jest siecią handlową funkcjonującą w modelu omnichannel. W jej skład wchodzi m.in. 88 sklepów, zlokalizowanych na terenie całego kraju. Można w nich znaleźć najszerszy w Rumunii asortyment zabawek, gier i innych artykułów dziecięcych. Dynamicznie rozwijający się sklep internetowy spółki oferuje klientom jeszcze szerszą gamę produktów. Dzięki dużej efektywności obsługi zamówień, e-commerce jest również idealną platformą do ekspansji na nowe rynki, czego przykładem jest niedawne rozpoczęcie sprzedaży w Bułgarii. W 2022 r. sieć ma osiągnąć rekordowe przychody w wysokości 312 mln RON.

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziewięć funduszy o łącznym kapitale przekraczającym 2,5 mld EUR. Fundusze te zainwestowały 2,2 mld EUR w 151 spółek działające w różnych sektorach gospodarki. Fundusze te zakończyły inwestycje w 136 spółkach, uzyskując przychody brutto w wysokości 4,2 mld EUR. Noriel był siódmą inwestycję EI w Rumunii. Firma pozostaje aktywna na rynku rumuńskim, gdzie poszukuje atrakcyjnych celów inwestycyjnych w większości sektorów krajowej gospodarki.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum