Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Enterprise Investors zainwestuje w przewoźnika cateringów dietetycznych

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors, zainwestuje w Goodspeed. Spółka ta jest największym w Polsce dostawcą wysokospecjalistycznych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej dla producentów cateringów dietetycznych.
Reklama
  • W ramach inwestycji PEF VIII obejmie 49.8% akcji spółki;
  • Założyciele Goodspeed -  Sylwester Rypina i Paweł Rypina – pozostaną jej większościowymi udziałowcami i podejmą współpracę z zespołem EI, której celem jest dalszy dynamiczny rozwój spółki;
  • Transakcja wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Goodspeed powstał w 2009 r. Wówczas spółka realizowała dostawy dla jednego z producentów diet pudełkowych w jednej tylko dzielnicy Warszawy. Dziś Goodspeed jest liderem w zakresie wysokospecjalistycznych usług logistycznych w temperaturze kontrolowanej dla producentów cateringów dietetycznych w Polsce. Goodspeed realizuje dostawy w ponad 4.600 miastach i miejscowościach na terenie całego kraju. Know-how i procesy logistyczne dostosowane do specyfiki rynku (w tym własna platforma IT) pozwalają spółce utrzymać najwyższy poziom jakości usług w połączeniu z efektywnością łańcucha logistycznego.

Wielkość Goodspeed i ogólnokrajowy zasięg spółki pozwalają jej czerpać korzyści z efektów skali. To w połączeniu z faktem, że dostarczanie cateringów dietetycznych wymaga dedykowanego łańcucha logistycznego sprawia, że model biznesowy Goodspeed posiada szereg przewag konkurencyjnych i nie jest łatwy do skopiowania. W 2022 r. spółka uzyskała przychody na poziomie 80 milionów PLN, w roku bieżącym Goodspeed planuje osiągnąć 125 milionów PLN.

„Goodspeed robi to, co najtrudniejsze w logistyce - kontroluje temperaturę na końcowym odcinku dostawy” – powiedział Michał Kędzia, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję. „Unikatowe know-how spółki umożliwiające dostawy od drzwi do drzwi oraz rosnąca rola sprzedaży bezpośredniej w branży spożywczej stwarzają potencjał do ekspansji w ramach kolejnych kategorii produktów. Biorąc pod uwagę rozległą sieć dostaw ostatniej mili w kontrolowanej temperaturze, Goodspeed może rozszerzyć swoją działalność o szerokie spektrum dodatkowych usług dla konsumentów.” – dodał.  

„Wraz z nowym partnerem biznesowym planujemy jeszcze dynamiczniej rozwijać Goodspeed. Widzimy możliwość rozbudowania naszych kompetencji o nowe rozwiązania dla klientów. Wierzymy również, że jako podmiot obsługujący znaczną część rynku i współpracujący z wieloma producentami cateringów dietetycznych, możemy wykorzystać swoją pozycję lidera i zaoferować dodatkowe specjalistyczne usługi dla tych podmiotów. Każdego wieczora dokonujemy alokacji dziesiątek tysięcy diet pomiędzy zakładami produkcyjnymi rozrzuconymi po całej Polsce i dostarczamy je w ciągu kilku godzin pod drzwi konsumentów w całym kraju, zachowując pełną kontrolę nad łańcuchem logistycznym z zachowaniem ciągu chłodniczego. Te kompetencje będziemy chcieli rozwijać z pomocą naszego nowego partnera na rynkach zagranicznych, a także wchodzić w nowe branże i oferować obecnym klientom dodatkowe, bardzo ciekawe i innowacyjne rozwiązania” – tak potencjalne kierunki rozwoju spółki nakreślił Sylwester Rypina, założyciel i prezes Goodspeed.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum