Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Euromonitor: 5 trendów, które zmienią handel

W czasie kryzysu cyfryzacja stała się kołem ratunkowym dla wielu firm. Euromonitor rzuca kolejne i wskazuje na pięć najważniejszych trendów, które w 2021 roku zdefiniują handel na nowo.
Reklama

Cyfrowe zrównoważenie

Pandemia stworzyła miejsce dla większej liczby kupujących w internecie, ale także dla konsumentów podchodzących do zakupów w bardziej wyważony sposób.

Z jednej strony firmy muszą zwiększać swoje możliwości, aby sprostać wymaganiom najbardziej doświadczonych konsumentów cyfrowych, ale z drugiej - coraz częściej są proszone o obsługę tych, którzy nie mają cyfrowego know-how.

Przykład: W następstwie kryzysu związanego z COVID-19 gwałtownie wzrosło wykorzystanie platformy Instacart do dostarczania i odbierania zakupów online w USA. Instacart odnotował wzrost wolumenu zamówień o 500% po tym, kiedy pod koniec marca 2020 wprowadzono blokady w większości stanów w USA. Z sieci zaczęło korzystać coraz więcej starszych klientów. W odpowiedzi na ich potrzeby, w październiku Instacart wprowadził Senior Support Service, aby zapewnić pomoc w zakresie szeregu usług, takich jak zakładanie konta, składanie zamówień i rozwiązywanie problemów.

Wnioski:

Prosty cyfrowy wzrost ustąpił miejsca złożonej bazie użytkowników. Doświadczeni konsumenci cyfrowi są bardziej wymagający niż kiedykolwiek, a firmy muszą mieć pewność, że żaden z klientów nie zostanie pozostawiony bez wsparcia.

Całość na portalspozywczy.pl

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum