Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Expert i Rohlig Suus Logistics razem. Wzmacniają ofertę dla e-commerce

Rohlig Suus Logistics nabył 100% udziałów w spółce Expert, specjalizującej się w dostawach i usługach dla e-commerce. Transakcja pozwoli wzmocnić ofertę drobnicową największego polskiego operatora logistycznego o usługi dostaw produktów AGD, RTV i mebli na ostatniej mili. Połączenie obu firm ma stworzyć pierwszą tak kompleksową ofertę dla e-commerce – od transportu globalnego, przez usługi magazynowe i celne, aż po montaż i konfigurację oraz odbiór starego sprzętu.
Reklama

Nowa oferta Rohlig Suus Logistics i  Expert

Zarówno Rohlig Suus Logistics (SUUS), jak i Expert liczą na efekt synergii – specjalistyczne kompetencje Experta mają pomóc umocnić wiodącą pozycję firmy w obszarze e-commerce. Gdańska spółka działa na rynku od 13 lat i ma 20 oddziałów w całej Polsce. Wyspecjalizowane ekipy nie tylko dostarczają towar ze sklepów stacjonarnych i internetowych do odbiorców końcowych, ale też świadczą usługi instalacyjne – od montażu mebli po instalacje gazowo-elektryczne czy montaż sprzętu RTV i AGD zgodnie z wytycznymi klientów.

– Rohlig Suus Logistics ma globalne doświadczenie w zarządzaniu łańcuchami dostaw, z kolei Expert obsługuje dostawy ostatniej mili oraz ma doświadczenie w usługach dodanych. Wierzymy, że kompleksowa oferta B2B i B2C, która powstanie z tego połączenia, pozwoli stworzyć nową jakość na rynku. Wiele firm kurierskich dostarczających niewielkie paczki przyzwyczaiło klientów do określonego poziomu obsługi. Zachowanie tego poziomu przy bardziej skomplikowanych dostawach paletowych jest trudniejsze i wymaga bardzo określonych kompetencji. Zwłaszcza, gdy klienci oczekują też podłączenia sprzętu czy montażu mebli – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

Przedstawiciele obu firm zwracają uwagę na rosnące znaczenie specjalizacji w dostawach ostatniej mili (fot. mat pras.)
Przedstawiciele obu firm zwracają uwagę na rosnące znaczenie specjalizacji w dostawach ostatniej mili (fot. mat pras.)

Dla odbiorcy końcowego coraz bardziej liczy się komfort

To nowy rozdział w historii Rohlig Suus Logistics. W nadchodzącym roku Suus chce rozwijać się poprzez akwizycje skupiające się na rynkach zagranicznych w regionie CEE.

– Wynikiem współpracy, zarówno operacyjnej jak i kapitałowej, będzie uzupełnienie wachlarza usług oferowanych przez SUUS o specjalistyczne i kompleksowe rozwiązania dla ostatniej mili. Ponad 43 lata wspólnych doświadczeń pozwolą nam wyznaczyć nowe standardy na rynku i znacząco poszerzyć portfolio klientów grupy. Wyobraźmy sobie scenariusz, gdzie producent, dystrybutor, sklep oferujący swoje produkty, których produkcja odbywa się w innej części globu, w ramach jednej umowy z operatorem logistycznym może skorzystać z bezpośredniej dostawy do klienta wraz ze specjalistycznymi usługami instalatorskimi. To ewenement na skalę światową – mówi Kamil Rybiński, COO oraz członek zarządu spółki Expert.

Przedstawiciele obu firm zwracają uwagę na rosnące znaczenie specjalizacji w dostawach ostatniej mili. Dla odbiorcy końcowego coraz bardziej liczy się komfort. Firma realizująca dostawy tego rodzaju musi dysponować wyszkolonymi dwuosobowymi załogami, które będą posiadać niezbędne kompetencje techniczne, powinna też być w stanie poradzić sobie z wyzwaniami tzw. odwróconej logistyki – odbiorem starego sprzętu. W kontekście rosnących wymagań w zakresie zrównoważonego rozwoju ten wątek będzie zyskiwał na ważności.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum