Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Facebook wprowadza płatności cyfrowe do WhatsAppa

Facebook wprowadził na swoim komunikatorze WhatApp możliwość dokonywania płatności cyfrowych. Usługa dostępna jest na razie jedynie w Brazylii, ale koncern zamierza udostępnić ją także na innych rynkach.
Reklama

Usługa WhatsApp Pay pozwala użytkownikom na bezpłatne przesyłanie przelewów oraz dokonywanie zakupów od lokalnych sprzedawców. Usługa dostępna jest również dla firm, z tą różnicą, że przedsiębiorcy będą musieli uiścić opłatę manipulacyjną, żeby otrzymać pieniądze za towar.

Płatności cyfrowe za pośrednictwem WhatsAppa są na razie dostępne tylko w Brazylii, ale koncern zapowiada ich wprowadzenie także na inne rynki. Jeszcze w styczniu szef Facebooka Mark Zuckerberg ujawnił, że firma planuje wprowadzić WhatsApp Pay również w Indiach, Indonezji i Meksyku.

-   Płatności w komunikatorze są początkiem dużych zmian na rynku płatności, które będą się pojawiać nie tylko ze strony takich gigantów jak Facebook. Łatwość przesyłania pieniędzy (P2P) do swoich kontaktów bez wychodzenia z czatu czy dokonywanie płatności za zakupione produkty na zintegrowanych marketplacach są kolejnym krokiem centralizacji i maksymalnego ułatwienia płatności. Aby autoryzować taką transakcję, użytkownik wprowadza tylko sześciocyfrowy kod PIN lub używa odcisku palca - mówi Paweł Działak, CEO Tpay.

Koncern z Mountain View rozważał udostępnienie w Indiach usługi płatności przez komunikator już kilka lat temu, jednak przeszkodą okazały się być tamtejsze przepisy. Teraz Facebook poinformował, że po dwóch latach opóźnienia rozpoczął testowanie płatności także na indyjskim rynku, gdzie WhatsApp ma 400 mln użytkowników.

W Brazylii z komunikatora WhatsApp korzysta 120 mln użytkowników. To dla koncernu drugi co do wielkości rynek po Indiach.

Facebook kupił prawa do aplikacji WhatsApp w 2014 r. za 19 mld dolarów. W lutym br. komunikator odnotował ponad 2 mld aktywnych użytkowników na całym świecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum