Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

FedEx Express inwestuje w Gdańsku

FedEx Express kontynuuje program inwestycyjny w Europie Środkowo- Wschodniej otwierając nowy obiekt w Gdańsku.
Reklama
  • FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. i największa na świecie firma zajmująca się transportem ekspresowym, otworzyła nową lokalizację w Gdańsku.
  • Obiekt stanowi część wielomilionowego programu inwestycyjnego realizowanego obecnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Poza Gdańskiem, na liście nowych stacji FedEx Express znalazły się takie lokalizacje jak łotewska Ryga, Kluż-Napoka i Sybin w Rumunii oraz czeska Praga.

Strategiczna lokalizacja gdańskiego obiektu wraz z łatwym dostępem zarówno do rozbudowanej sieci drogowej, jak i globalnej sieci lotniczej FedEx, umożliwia firmom działającym w regionie dostęp do nowych i ekspansję na kolejnych rynkach, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych, w Europie i na świecie.  

W lokalizacji zatrudnionych jest 60 osób, a sam obiekt zajmuje powierzchnię ponad 9 000 mkw. Składa się z biura oraz magazynu wyposażonego w wysokiej klasy rozwiązania magazynowe dedykowane operacjom kurierskim: innowacyjny system sortowania może obsłużyć do 4500 paczek na godzinę, dysponuje 159 bramami dla pojazdów kurierskich oraz 10 bramami dla zestawów linowych. Jedna część magazynu została zaprojektowana do obsługi standardowych przesyłek, natomiast w drugiej obsługiwane są większe przesyłki frachtowe.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum