Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Glovo: Rosną zarobki naszych kurierów

W marcu 2022 roku Glovo w Polsce ogłosiło rozpoczęcie wdrażania projektu „Zobowiązanie wobec kurierów”. Ta inicjatywa ma zagwarantować kurierom świadczenia socjalne ubezpieczenie, sprawiedliwe zarobki, wysokie standardy bezpieczeństwa oraz dostęp do dodatkowych szkoleń. Glovo planuje objęcie Zobowiązaniem wszystkich kurierów w każdym kraju, w którym operuje, do końca 2023 roku.
Reklama
  • „Zobowiązanie wobec kurierów” („The Couriers Pledge”) to zestaw inicjatyw zwiększających standardy w zakresie świadczeń socjalnych, ubezpieczenia i wynagrodzenia dla kurierów świadczących usługi dla Glovo. Projekt ma także zwiększyć ich bezpieczeństwo i zaoferować dodatkowe możliwości rozwoju i nauki.
  • W 6 polskich miastach platforma otworzyła Glovo Center, czyli punkty dla kurierów, w których mogą odpocząć, spotkać się, schronić przed deszczem czy uzyskać niezbędne informacje.
  • 80% kurierów  deklaruje, że jest zadowolona lub bardzo zadowolona z Glovo. Ponad 650 kurierów skorzystało już z darmowych szkoleń na platformie G-Learning.

Komfort kurierów i bezpieczeństwo socjalne

Kurierzy uzyskali dostęp do świadczeń socjalnych, dzięki którym otrzymują wsparcie finansowe w przypadku choroby czy narodzin dziecka, a także bezpłatne ubezpieczenie od nieszczęśliwego wypadku. Jednocześnie, aby zwiększyć komfort kurierów,  Glovo uruchomiło w sześciu polskich miastach Glovo Center. Są to punkty, w których w wybrane dni tygodnia kurierzy mogą odpocząć, schronić się przed deszczem, ale także skorzystać ze wsparcia obecnych na miejscu pracowników Glovo. Z kolei osoby zainteresowane rozpoczęciem świadczenia usług kurierskich mogą tutaj przyjść i dowiedzieć się, jak przebiega proces rejestracji, wybrać partnera flotowego oraz odebrać sprzęt i rozpocząć działalność  jeszcze tego samego dnia.

 Wzrosły zarobki kurierów Glovo

Analizy Glovo przeprowadzone we wszystkich krajach, w których aktualnie wdrażane jest “Zobowiązanie wobec kurierów” wskazują, że średnie tygodniowe zarobki kurierów wzrosły o 10% w porównaniu z okresem przed wdrożeniem Zobowiązania. Projekt przekłada się globalnie także na zwiększoną satysfakcję kurierów - 80% z nich deklaruje, że jest zadowolona lub bardzo zadowolona ze świadczenia usług dla Glovo.

- W Glovo rozumiemy rosnące znaczenie pracy platformowej w nowoczesnej gospodarce. Oferuje ona elastyczność, która dla wielu osób stanowi kluczowy czynnik zachęcający do świadczenia usług za pośrednictwem platform. Jednocześnie chcemy zapewnić im bezpieczeństwo socjalne oraz możliwości nauki i rozwoju. Wdrażamy także szereg dodatkowych bonusów finansowych za efektywność pracy i liczbę zrealizowanych zamówień. Przekłada się to na wydłużenie średniego czasu świadczenia usług dla Glovo przez kurierów, którzy postrzegają nas jako coraz atrakcyjniejszego partnera - komentuje Adriana Jałocha, Senior Operations Manager w Glovo.

Liczne kanały kontaktu z kurierami i transparentność działań

W celu lepszego adresowania potrzeb kurierów, Glovo uruchomiło specjalną skrzynkę, za pomocą której mogą oni zgłaszać swoje pytania, ale także uwagi i zastrzeżenia dotyczące ich działalności. Glovo otrzymało dotychczas ponad 1600 zgłoszeń, z czego pozytywnie udało się rozwiązać aż 60% z nich. Platforma organizuje także cykliczne spotkania z kurierami oraz utrzymuje z nimi stały kontakt nie tylko poprzez dział obsługi, ale także komunikatory, m.in. wykorzystując grupy na Telegramie, co ułatwia i przyspiesza codzienną komunikację. Kurierzy mają także dostęp do licznych materiałów edukacyjnych z poradami dotyczącymi realizacji usług czy tłumaczących sposób funkcjonowania aplikacji.

G-Learning w Glovo

W ramach “Zobowiązania wobec kurierów” Glovo zapewnia kurierom darmowy dostęp do platformy edukacyjnej G-Learning. Dzięki niej kurierzy mają możliwość rozwijać swoje zainteresowania oraz zdobywać nowe i przydatne umiejętności. W Polsce z darmowych kursów G-Learning w ciągu ostatniego półrocza skorzystało już ponad 650 kurierów. Do najpopularniejszych kursów należą nauka business English oraz Excela.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum