Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GPW: W tej chwili Allegro jest największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie

Po bardzo udanym debiucie, Allegro jest największą spółką notowaną na warszawskim parkiecie - ocenił w poniedziałek Piotr Borowski z zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Dodał, że spółka pozyskała ponad 900 mln zł kapitału.
Reklama

"To największy debiut w historii naszego rynku kapitałowego" - podsumował Borowski.

Przypomniał, że wartość oferty wyniosła ponad 9 mld 182 mln zł. "Spółka pozyskała ponad 900 mln zł kapitału na rozwój, a na akcje zapisało się ponad 36 tys. inwestorów indywidualnych" - podał.

Według Borowskiego, był to duży sukces, ponieważ spółka zaczęła przygotowania do debiutu jeszcze przed wybuchem pandemii, jednak nie zrezygnowała. "Kontynuowała te prace i z pespektywy czasu widać, że to była bardzo dobra decyzja. Inwestorzy zaufali spółce czego efektem jest udany debiut" - ocenił.

W poniedziałek do obrotu trafiło 1,023 mld akcji platformy e-commerce Allegro. eu. Kurs otwarcia wyniósł 65 zł za akcje, na zamknięciu 70 zł.

Piotr Borowski dodał, że w tej chwili Allegro jest największa spółką notowana na GPW.

W dniu debiutu Allegro, wycena spółki przekroczyła 66 mld zł, natomiast CD Project - ponad 36 mld zł, PGNiG - niespełna 30 mld zł, PKN Orlen - 19,12 mld zł.

Grupa Allegro prowadzi największą platformę handlową w Polsce, jaką jest Allegro. pl, oraz porównywarkę cenową w Polsce - Ceneo.pl i zatrudnia ponad 2.400 osób. Zysk Allegro w pierwszym półroczu br. wzrósł rok do roku do 289,7 mln zł z 195,7 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum