Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GUESS razem z Arvato Supply Chain Solutions rozbudowali centrum logistyczne

Arvato Supply Chain Solutions w Polsce, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw dla e-commerce i healthcare, oraz marka GUESS, po roku owocnej współpracy postanowiły powiększyć magazyn z 20 000 m2 do 32 000 m2  w centrum dystrybucyjnym CLIP w Jasinie koło Poznania.
Reklama

„Rozbudowa była konieczna ze względu na wzrost wolumenów wysyłkowych, spowodowanych dynamicznym rozwojem marki GUESS w Europie Północno-Wschodniej. Współpraca z takim partnerem jak Arvato pozwala nam realizować dalsze plany rozwojowe w tym regionie”, powiedział Marcello De Melgazzi

European Logistics Director w Guess

Cała rozbudowa trwała zaledwie 3 miesiące, a pojemność magazynu została zwiększona z 960 000 szt. do 1 600 000 szt. przechowywanych produktów fashion. W ramach rozbudowy powiększono nie tylko miejsce składowania na odzież leżącą i wiszącą, rozbudowano strefę zwrotów ale także przystosowano magazyn do zwiększonych wolumenów wysyłkowych poprzez zwiększenie ilości stołów do obsługi i wdrożenie algorytmu opierającego się na „problemie komiwojażera” (wyznaczenie najkrótszej trasy) wspierający rozmieszczenie i konfekcjonowanie produktów. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom wzrosła przepustowość całego centrum logistycznego.

„Dziękuję firmie GUESS za zaufanie. Rozpoczęliśmy współpracę w 2021 roku, a już teraz otwieramy nową część magazynu, powiększając go o ponad 50 proc. To wszystko dowodzi, iż rozwój kanału e-commerce, inwestycja w Polsce oraz wybór Arvato SCS to była właściwa decyzja”, powiedziała Lidia Ratajczak-Kluck, prezes zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce

W ramach świadczonych usług, w Jasinie k. Poznania realizowana jest usługa fulfillment obejmująca magazynowanie, kompletowanie i pakowanie zamówień, obsługę zwrotów oraz usługi VAS. Operacje logistyczne oparte są na systemie WMS SAP Arvato, skonfigurowanym na potrzeby klienta GUESS.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum