Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Holenderski gigant e-grocery może wejść do Polski

Holenderski e-supermarket Picnic chce podbić europejskie stolice. Na celowniku są Berlin i Paryż. Zagraniczne media donoszą też o potencjalnym debiucie w Polsce.
Reklama

Na początku przyszłego roku holenderski e-supermarket Picnic chce rozszerzyć działalność na Berlin i Paryż, a wkrótce wejdzie do Hamburga i Frankfurtu. Detalista jest już aktywny w obu krajach, ale teraz rusza pełną parą w dużych miastach.

Cel - europejskie stolice

W marcu 2023 r. Picnic chce rozpocząć dostawy w Berlinie i Paryżu – informuje niemiecki LebensmittelZeitung. 

Holenderski supermarket internetowy jest obecny w Niemczech od 2018 roku dzięki partnerstwu z grupą supermarketów Edeka, a we Francji zadebiutował w 2021 roku. 

Teraz celem firmy są stolice. W Berlinie wkrótce firma złoży wniosek o budowę centrum dystrybucyjnego. Na następny ogień pójdą Frankfurt i Hamburg. 

Polska i Włochy?

E-supermarket chciałby też wejść do zupełnie nowych krajów: aktywnie badane są m.in. rynki w Polsce i we Włoszech. 

W międzyczasie na swoim rodzimym - holenderskim rynku - dostawca artykułów spożywczych boryka się z poważnym problemem technicznym. W tym tygodniu firma musiała wycofać z ruchu dziesiątki samochodów dostawczych z powodu zagrożenia pożarowego.

Początki

Firma Picnic została założona w 2015 roku przez przedsiębiorców Jorisa Beckersa, Frederika Nieuwenhuysa, Michiela Mullera i Basa Verheijena. Później na pokład wszedł również Gerard Scheij. Obecnie w około 120 holenderskich miastach jeździ ponad 1000 samochodów z logo Picnic. Z setkami tysięcy klientów i comiesięczną ekspansją do nowych miast, Picnic został uznany za najszybciej rozwijającą się firmę w Holandii w 2019 roku.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum