Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hubstyle tworzy odpisy w kwocie 4,82 mln zł ze względu na niższe przychody Sugarfree.pl

Firma Hubstyle zdecydowała o utworzeniu odpisów niepieniężnych w łącznej kwocie 6,56 mln zł, z czego 4,82 mln zł dotyczy należącej do niej spółki zarządzającej sklepem internetowym z sukienkami Sugarfree.pl - podały wirtualnemedia.pl
Reklama

Spółki Sugarfree dotyczą dwa odpisy: 2,504 mln zł z tytułu wartości jej udziałów należących do Hubstyle oraz 2,313 mln zł z tytułu wartości Hubstyle przypisanej do tej spółki. Odpis w wysokości 524 tys. zł wynika z wartości niematerialnych segmentu modowego Hubstyle, a w wysokości 1,22 mln zł - pożyczek udzielonych w ramach grupy kapitałowej. W komunikacie giełdowym Hubstyle podał, że łączy wpływ tych odpisów na skonsolidowane sprawozdanie finansowe całej grupy kapitałowej z pierwszej połowy br. jest szacowany na 2,84 mln zł, natomiast na jednostkowe sprawozdanie spółki Hubstyle - na 4,25 mln zł. Firma wyjaśniła, że zdecydowała się utworzyć odpisy „z uwagi na niższe niż szacowane wyniki finansowe w segmencie fashion”. Zaznaczyła, że są to operacje księgowe, bez wpływu na jej bieżącą działalność operacyjną. Ponadto nadal prowadzona jest rewizja finansowa, dlatego kwoty odpisów mogą się jeszcze zmienić.

Firma Hubstyle (działająca wtedy jeszcze pod nazwą Grupa Nokaut) przejęła spółkę Sugarfree w marcu 2015 roku. Za 75 proc. jej udziałów zapłaciła 10,6 mln zł, potem dokupiła kolejne i obecnie ma 96,2 proc. jej kapitału. Na Sugarfree.pl sprzedawane są sukienki z naturalnych tkanin.

Obecnie do Hubstyle oprócz Sugarfree należy spółka New Brand Fashion zajmująca się tworzeniem i rozwojem nowych konceptów modowych. New Brand Fashion zarządza przede wszystkim marką Cardio Bunny. W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Hubstyle zanotowała 1,97 mln zł wpływów sprzedażowych netto (wobec 3,28 mln zł rok wcześniej) i 1,32 mln zł straty netto (w pierwszym kwartale ub.r. miała 658 tys. zł straty netto). Natomiast w całym ub.r. wpływy sprzedażowe netto firmy wyniosły 18,05 mln zł, a strata netto - 12,33 mln zł, wobec 21,4 mln wpływów i 444 tys. zł zysku netto w 2016 roku Głównym akcjonariuszem Hubstyle jest prezes firmy Wojciech Czarnecki - ma 40,6 proc. jej akcji. Natomiast 36,41 proc. walorów należy do Dawida Urbana. Firma jest notowana na giełdzie od ponad 6 lat. W ostatnich dniach jej kurs wynosił 48 groszy, co daje kapitalizację w wysokości 11,52 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum