Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Instagram od marca wstrzymuje "zakupy na żywo"

Czy zakupy na żywo nie są obiecującą koncepcją na Zachodzie? Najwyraźniej nie dla Meta: po tym, jak grupa zrezygnowała już z koncepcji na Facebooku, od 16 marca zakupy na żywo również na Instagramie odejdą do przeszłości – funkcja została wprowadzona dopiero w 2020 roku. Użytkownicy Instagrama nie będą już mogli oznaczać produktów w transmisjach na żywo.
Reklama

Nie oznacza to jednak, że Meta generalnie wycofuje się z sektora e-commerce. 90 procent użytkowników śledzi co najmniej jedną firmę na Instagramie. Jak informuje firma: "zamiast tego należy skupić się bardziej na obszarze reklamy". Reklamy sklepowe i kampanie zakupowe mają być promowane. Dodatkowo ma zostać usprawniony check-out, tak aby użytkownicy mogli kupować produkty bezpośrednio w relacjach, w feedach czy w rolkach. 

Czy zakupy na żywo nie działają w Europie?

Koncepcja zakupów na żywo wydaje się mieć trudności w krajach zachodnich - w Europie i USA. Na rynkach azjatyckich zakupy na żywo są bardzo popularne w aplikacjach takich jak WeChat, Taobao Live i Douyin (chiński TikTok). W trakcie pandemii trend przesunął się na zachód i został nawet okrzyknięty przyszłością e-commerce. Ale pandemia najwyraźniej stworzyła zniekształcony obraz. W czasach, gdy e-commerce ogólnie rozwijał się ogromnie, zakupy na żywo nadal stanowiły tylko około pięciu procent w USA.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum