Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jak płacić na Amazonie, żeby nie stracić na kursie wymiany?

Z początkiem września Ebury zostało członkiem programu płatniczego Amazon Payment Service Provider. Dzięki temu firmy prowadzące handel internetowy z wykorzystaniem marketplace’u Amazon będą miały możliwość otrzymywania płatności od klientów z różnych krajów i w różnych walutach – za pośrednictwem platformy Ebury.
Reklama
  • Ebury przystępuje do programu Amazon Payment Service Provider, aby pomóc firmom obecnym na Amazonie bezpiecznie otrzymywać płatności ze sprzedaży towarów za pośrednictwem platformy.
  • W Polsce Ebury jako jedyne oferuje firmom z branży e-commerce platformę płatniczą z polskim wsparciem, która agreguje wiele kont walutowych w jednym miejscu. A dodatkowo umożliwia zarządzanie ryzykiem kursowym i płatnościami walutowymi do kontrahentów.

Przystąpienie Ebury do programu rozwiązuje dotychczasowy problem wielu MŚP związany z koniecznością posiadania wielu kont walutowych założonych za granicą. Obecnie sprzedawcy obecni na Amazonie muszą mieć konto w danej strefie walutowej, aby otrzymać środki w lokalnej walucie. W przeciwnym razie płatność wykonana w euro czy funtach jest automatycznie przeliczana na złote – nawet w przypadku kont walutowych założonych w Polsce. Wszystko dlatego, że Amazon identyfikuje lokalizację sprzedającego po numerze IBAN. Nie każdemu sprzedającemu jest to na rękę, choćby ze względu na późniejsze rozliczenia z kontrahentami, np. zapłata chińskim dostawcom w dolarze. Dzięki rozwiązaniu Ebury oszczędzają czas i pieniądze na przewalutowaniu – nierzadko podwójnym.

 

 

Jak płacić na Amazon?

- Rynek e-commerce w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie i notuje 30% wzrostu w ciągu ostatniego roku. Jednym z najważniejszych kierunków rozwoju jest sprzedaż zagraniczna w polskim handlu elektronicznym. Tak zwany cross border e-commerce pozwala oferować towary, produkty i usługi dla klientów w wielu krajach świata. Polskie firmy radzą sobie z tym coraz lepiej, ale aby dalej rosnąć, potrzebują nowoczesnych narzędzi rozliczeniowych. Ebury dostarcza bezpieczne i sprawne rozwiązania wspierające międzynarodowy biznes online. Dzięki wysokiej jakości spersonalizowanym usługom i nowoczesnej platformie transakcyjnej pomaga budować konkurencyjność w handlu zagranicznym - komentuje Jakub Makurat, Country Manager Ebury Polska, Czechy, Słowacja, kraje bałtyckie.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum