Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jak zrobić zakupy w e-sklepie PGG? Ministerstwo pomoże konsumentom?

Posłowie zainteresowali się sklepem internetowym Polskiej Grupy Górniczej. Jak podają, strona e-sklepu nie pozwala na sfinalizowanie jakiejkolwiek transakcji ze względu na brak towaru.
Reklama

W marcu br. PGG wprowadziła możliwość zakupu węgla opałowego luzem w swoim sklepie internetowym, gdzie wcześniej oferowano jedynie paczkowany ekogroszek. Jak przekazała spółka, oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem odbiorców, a popyt jest większy od dostępności węgla. Zachętą jest m.in. cena nawet dwukrotnie niższa w porównaniu do prywatnych składów opałowych - podkreślono.

Niedawno prezes spółki - Tomasz Rogala - powiedział, że połowa dziennej produkcji węgla z kopalń Polskiej Grupy Górniczej trafia obecnie do indywidualnych odbiorców, ogrzewających swoje domy węglem. Proporcja na korzyść klienta indywidualnego będzie rosła.

Internauci, którzy chcą zrobić zakupy w esklepie PGG są sfrustrowani. Piszą m.in.: 

Ja próbuje od 2 tygodni i ciągle mnie wyrzuca że strony. Dziś już nawet byłem na etapie tuż przed płaceniem i wywaliło. Nie rozumiem tego. Wpierw narzucili obowiązek rezygnacji z kopciuchów i kotłów do 4 generacji włącznie a teraz w tych najlepszych nie ma czym palić. W piwnicy piec za 13 tysięcy z trudem uciułanych i pożyczonych a składzik pusty.

 

Ja kupuję od 2 mcy i nie mogę zakupić.

 

Problemy z zakupem węgla za pośrednictwem e-sklepu PGG

9 maja grupa posłów (Ewa Kołodziej, Mateusz Bochenek, Wojciech Saługa, Marek Krząkała, Gabriela Lenartowicz, Tomasz Olichwer, Małgorzata Pępek, Joanna Frydrych, Zofia Czernow, Joanna Jaśkowiak, Henryka Krzywonos-Strycharska, Jagna Marczułajtis-Walczak Wojciech Król) napisała do ministra aktywów państwowych interpelację w sprawie problemów z zakupem węgla za pośrednictwem e-sklepu należącego do Polskiej Grupy Górniczej SA.

Posłowie piszą: "W związku z coraz liczniejszymi informacjami otrzymywanymi od przerażonych mieszkańców domów jednorodzinnych, w których źródło ciepła stanowią piece węglowe, zwracam się do Pana Ministra z prośbą o podjęcie działań zmierzających do rozwiązania przedstawionego poniżej problemu."

W interpelacji czytamy również: "Polska Grupa Górnicza SA prowadzi sprzedaż internetową węgla konfekcjonowanego przeznaczoną dla odbiorców indywidualnych. Z informacji przedstawionej na stronie https://sklep.pgg.pl wynika, iż „Od początku sprzedaży węgla luzem dostępnego w kopalniach PGG S.A. obsłużyliśmy 21428 klientów, do których trafiło 107140 ton węgla w atrakcyjnej cenie.” Nasuwa się pytanie, w jaki sposób zostały dokonane te transakcje, skoro nie ma możliwości dokonania zakupu ze względu albo na brak towaru w magazynie albo na przeciążone serwery strony.

Duże zainteresowanie zakupem węgla od PGG SA poprzez stronę internetową wynika przede wszystkim z dużo niższej ceny surowca, ponieważ większość odbiorców stanowią osoby dysponujące niskimi budżetami domowymi. W tym miejscu należy podkreślić, iż cena 1 tony węgla niejednokrotnie przekracza ich miesięczny dochód. Konsumenci zwracają również uwagę na fakt, iż nie są oni w stanie dokonać zakupu, ponieważ sprzedaż jest prowadzona tylko internetowo. Należy pamiętać, iż nie każdy obywatel posiada umiejętności obsługi komputera, jak również ma dostęp do Internetu. Mimo wszystko nie wystarczą umiejętności ani odpowiedni sprzęt, ponieważ strona e-sklepu PGG SA nie pozwala na sfinalizowanie jakiejkolwiek transakcji ze względu na brak towaru. Potwierdzeniem opisanej powyżej sytuacji są zamieszczane przez rozczarowanych i zbulwersowanych potencjalnych klientów komentarze na dedykowanej stronie Fanpage PGG – polski węgiel prosto od producenta.

Przy obecnie szalejących cenach surowców energetycznych konieczne jest wsparcie niektórych gospodarstw domowych i zapewnienie im stałego dostępu do tańszych nośników energii.".

Posłowie pytaj zatem: 

Czy do Ministerstwa Aktywów Państwowych docierają informacje o opisanych powyżej problemach?
W jaki sposób ministerstwo zamierza zareagować na zaistniałe problemy z dokonywaniem zakupów węgla za pośrednictwem PGG SA?
Dlaczego nie ma możliwości zakupu węgla bezpośrednio ze składów za preferencyjną cenę analogiczną do e-sklepu PGG SA?

Będziemy aktualizować materiał.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (18)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum