Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Jakich prezentów szukamy w tym roku? Google ujawnił preferencje Polaków

Wśród prezentów dominuje w tym roku drobna elektronika, w tym szczególnie smartfony i smartwatche, ale wybieramy także perfumy czy premierowe gry na konsolę - wskazują dane z wyszukiwarki Google. Okazuje się, że wśród świątecznych filmów Grinch wyprzedził Kevina. Najpopularniejszą ozdobą są kurtyny świetlne, w ostatnim czasie szukaliśmy też przepisu na ciasto Dakłas.
Reklama

Zakupy świątecznych prezentów (wzrost o 250%) rozpoczynamy już na początku listopada, zaś jego druga połowa i początek grudnia to czas przystrajania domów i mieszkań świątecznymi ozdobami (wzrost zainteresowania hasłem o 180%). Wtedy w wyszukiwarce na popularności zyskują też jarmarki bożonarodzeniowe, kalendarze adwentowe oraz świąteczne piosenki, filmy i ubrania (szczególnie piżamy i swetry świąteczne).

Wszystko, co kojarzy się ze świętami

W tygodniu przed Mikołajkami w tym roku hitem w wyszukiwarce były świąteczne paznokcie (wzrost wyszukiwań o 1500%). Również wtedy znacznie wzrosło zainteresowanie piosenkami świątecznymi (tu królują niezmiennie hity: Last Christmas, Merry Christmas, Jingle Bells), które standardowo utrzymuje się do Świąt.

Co ciekawe, w tym roku wyszukiwania dotyczące filmu Grinch przebiły w początkowym okresie przed świętami hasła związane z filmem Kevin sam w domu.

Dużą popularnością cieszyły się też kalendarze i lampiony adwentowe.

Prezenty: częściej dla taty niż dla mamy

W tym roku w Google widoczny jest wzrost zainteresowania drobnymi i tanimi prezentami dla rodziny. Najczęściej szukamy jednak pomysłów na prezenty dla dzieci, określając ich konkretny wiek, w następnej kolejności zapytania dotyczą członków rodziny, przy czym częściej pytamy o prezent dla taty niż dla mamy i o prezent dla męża niż o prezent dla żony.

Grudzień to czas wigilii klasowych, co odzwierciedla w tym roku bardzo popularne hasło prezent dla kolegi/ koleżanki z klasy do 30 zł.

Smartwatche, perfumy, małe AGD i konsole

Niekwestionowaną liderką wśród najpopularniejszych kategorii prezentów jest elektronika: smartfony i smartwatche (szczególnie damskie) oraz małe AGD i konsole.

Jeszcze w okresie przed Mikołajkami szukaliśmy także gier planszowych, zabawek, biżuterii, klocków oraz książek. Bliżej Świąt większą popularnością cieszyły się już perfumy i odzież.

W tym roku Polacy i Polki szukali również na prezenty gier na konsole, w szczególności RPG oraz motoryzacyjnych.

Kurtyna świetlna, a jak choinka, to daglezja

Co roku obserwujemy zainteresowanie w Google inspiracjami na własnoręczne wykonanie ozdób świątecznych. W tym roku jednak prawdziwym hitem są kurtyny świetlne, które znacznie zyskały na popularności w ostatnim czasie.

Oprócz żywych i sztucznych choinek duże zainteresowanie wzbudziły także konkretne gatunki (daglezja - wzrost o 380%) i wariacje: choinka na pniu. Wśród roślin, których w świątecznym okresie poszukujemy w wyszukiwarce znalazły się też: gwiazda betlejemska, męczennica błękitna i grudnik.

Przepis na ciasto Dakłas i kulebiak

Wśród typowo świątecznych przepisów w grudniu najbardziej interesowały nas ciasta świąteczne, pierniczki świąteczne, uszka wigilijne i kapusta wigilijna.

Jednak w okresie świątecznym popularne okazują się też przepisy na inne potrawy, np. ciasto Dakłas, kulebiak, łazanki, chlebek bananowy, cynamonki czy placki z cukinii.

Świąteczne swetry i spodnie spadochronowe

Świąteczne dodatki to także ubrania, a wśród tej kategorii Polki i Polacy wybierają głównie piżamy świąteczne i świąteczne swetry, w tym świąteczne swetry dla par.

Ciekawostką może być natomiast, że niezależnie od wyszukiwań świątecznych, najszybciej rosnącym na popularności hasłem w ostatnim czasie były spodnie spadochronowe, a w ślad za nimi spodnie cargo.

Dopiero na trzecim miejscu najszybciej rosnących na popularności haseł są sukienki na Sylwestra 2022.

Ze względu na to, że Święta to także często czas zaręczyn, w przypadku biżuterii, użytkownicy i użytkowniczki wpisywali w wyszukiwarkę pierścionki zaręczynowe, zaraz po naszyjnikach damskich oraz obrączkach ślubnych.

Grafika Trendy świąteczne ogólne.png
Grafika Trendy świąteczne ogólne.png

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum