Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Już nie tylko porady lekarskie i recepty. Polacy kupują leki w internecie

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakup leków w internecie, co z jednej strony związane jest z wygodą i oszczędnością czasu, a z drugiej - z brakiem dostępu do odpowiedniej opieki medycznej oraz rosnącym zainteresowaniem samodzielnym poszukiwaniem informacji na temat zdrowia w internecie. Niestety, wraz z popularnością sprzedaży leków w sieci pojawiają się również nielegalne rynki, które oferują niebezpieczne dla zdrowia fałszywe leki.
Reklama

Według raportu opublikowanego przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w 2019 roku, odsetek sprzedaży leków online na całym świecie stale rośnie. W 2016 roku szacuje się, że globalny rynek sprzedaży leków online wynosił około 29 miliardów dolarów, w 2022 roku rynek wzrósł do ponad 75 miliardów dolarów.

 

Plaga podrobionych leków w intrenecie 

Pomimo potencjalnych korzyści, jakie niesie za sobą zakup leków w internecie, należy pamiętać o ryzyku związanym z kupowaniem leków online. Istnieje duże ryzyko nabycia fałszywych lub podrabianych leków, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. W 2019 roku Interpol zorganizował kampanię "Pangea", w której skonfiskowano ponad 13 milionów fałszywych lub nielegalnych leków o wartości 14 milionów dolarów na całym świecie.

Gdzie kupić bezpiecznie leki w intrenecie? 

Dlatego też, jeśli zdecydujemy się na zakup leków w internecie, ważne jest, aby wykonywać go z rozwagą i stosować się do kilku zasad bezpieczeństwa. Najważniejszą zasadą jest zakupienie leków tylko i wyłącznie ze sprawdzonych i zaufanych źródeł. Należy upewnić się, że sprzedawca ma ważną licencję na sprzedaż leków oraz że oferowane przez niego leki są oryginalne i niepodrabiane.

Warto również zwrócić uwagę na ceny leków oferowanych w internecie. Zbyt niskie ceny mogą być oznaką podrabianych lub niebezpiecznych leków. Należy również unikać kupowania leków z nieznanych i nieznanym pochodzeniu stron internetowych, a także unikać korzystania z usług, które oferują leki bez recepty, szczególnie w przypadku leków, które wymagają specjalnego nadzoru i monitorowania.

 

Zakup leków w internecie może być wygodnym rozwiązaniem, ale należy zachować ostrożność i pamiętać o ryzyku związanym z kupowaniem leków w internecie. Wybierając zaufane źródła i stosując się do kilku prostych zasad bezpieczeństwa, można uniknąć niebezpieczeństwa i korzystać z zakupów leków online bez obaw o własne zdrowie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum