Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Katoen Natie rozwija centrum logistyczne w Kutnie. Kolejny obiekt wybuduje Commercecon

Commercecon, generalny wykonawca obiektów przemysłowych, rozpoczął realizację kolejnej inwestycji w formule build-to-own dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego z Belgii. Obiekt magazynowy wysokiego składowania o powierzchni 15 300 mkw. powstaje w Podstrefie Kutno Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – tuż obok pierwszej hali, oddanej do użytkowania pod koniec ubiegłego roku. Ogłoszenie nowej inwestycji potwierdza zapowiadany ambitny plan rozwoju belgijskiej firmy w Polsce.
Reklama

W Kutnie ruszyła właśnie budowa kolejnego magazynu wysokiego składowania dla Katoen Natie, globalnego operatora logistycznego specjalizującego się w dostarczaniu szytych na miarę rozwiązań dla odbiorców z przemysłu petrochemicznego. Nowy obiekt będzie miał wysokość 15,5 metra, a jego całkowita powierzchnia – w skład której wejdą także pomieszczenia socjalne oraz techniczne – wyniesie 15 300 mkw. Generalne wykonawstwo swojej nowej inwestycji belgijski operator powierzył firmie Commercecon.

 

- Wiosną ubiegłego roku zapowiadałem ambitny plan rozwoju firmy Katoen Natie w Polsce. Cieszę się, że po kilkunastu miesiącach mogę to potwierdzić i ogłosić rozpoczęcie kolejnej naszej inwestycji w Kutnie. W tutejszej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma Commercecon wybuduje na nasze zlecenie kolejny magazyn wysokiego składowania. Cieszę się na ponowną współpracę z generalnym wykonawcą – zespół Commercecon wykazał się pełnym zaangażowaniem, rzetelnie i terminowo wywiązując się z powierzonych wcześniej zadań – wyjaśnia Łukasz Kacprzak, dyrektor zarządzający Katoen Natie Polska.

Trudny rok dla operatorów logistycznych

– Ostatni rok był dla naszej branży bardzo trudny. Galopujący wzrost cen surowców, energii oraz materiałów budowlanych, których często po prostu na rynku brakowało, sprawiły, że wywiązanie się z podpisanych z inwestorami kontraktów było ogromnym wyzwaniem. Tym bardziej cieszy nas docenienie naszej pracy i nagroda, w postaci powierzenia nam realizacji kolejnej inwestycji przez firmę Katoen Natie. Najbardziej cieszy mnie jednak fakt, że nasz partner potwierdza plan dalszego rozwoju i ponownie inwestuje w Polsce – tak przedłużenie współpracy podsumował Hubert Hoffman, właściciel Commercecon.

Magazyn, którego budowa właśnie ruszyła, powstaje – tak jak poprzednio – w formule build-to-own. Dotychczasowe doświadczenie generalnego wykonawcy w realizacji tego typu obiektów oraz bardzo dobra znajomość potrzeb i oczekiwań inwestora, jaką nabył podczas pierwszego etapu współpracy, pozwala z dużym optymizmem patrzeć na realizację tej inwestycji. Zwłaszcza, że partnerom sprzyja także lokalne otoczenie biznesowe.

 

- Cieszę się, że firma Katoen Natie konsekwentnie realizuje zapowiedziane w Kutnie projekty. Świadczy to o dobrym klimacie do inwestowania i rozwijania działalności w naszym mieście. Niepodważalne atuty w postaci lokalizacji i dostępności komunikacyjnej Kutna na mapie Polski i Europy współtworzą sukces kolejnej firmy – zwraca uwagę Zbigniew Burzyński, Prezydent Kutna.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum