Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

KE uruchomiła portal handlowy online dla małych i średnich firm

Komisja Europejska uruchomiła we wtorek platformę Access2Markets. Zawiera ona informacje dotyczące handlu zagranicznego, które maja pomóc małym i średnim firmom w lepszym poruszaniu się na rynkach poza Unią Europejską lub rozpoczęciu świadczenia usług zagranicą.
Reklama

Nowa platforma Access2Markets została przedstawiona przedsiębiorcom we wtorek podczas wirtualnego wydarzenia zorganizowanego przez Komisję Europejską. W prezentacji udział wzięło ponad 600 firm z całej Unii Europejskiej.

Portal umożliwia firmom wyszukanie m.in. taryf, podatków, wymagań dotyczących produktów, informacji o procedurach celnych i barierach handlowych oraz statystyk handlu zagranicznego towarami, które przedsiębiorcy chcą importować lub eksportować. Strona zawiera też kompleksowe informacje dotyczące umów handlowych pomiędzy Unią Europejską a krajami trzecimi, a także pomaga handlowcom np. w ustaleniu, czy ich produkty mogą być bez problemów eksportowane, czy też muszą być na nie nakładane dodatkowe cła.

Jak zapewniają unijni urzędnicy, platforma powstała na prośbę unijnych przedsiębiorców i ma pomagać zarówno tym firmom, które już eksportują swoje produkty poza Wspólnotę, jak i tym, które dopiero chcą wejść na zagraniczne rynki i badają swoje możliwości. Serwis ma także wspierać przedsiębiorców, którzy ponieśli straty w wyniku pandemii COVID-19.

"Musimy wspierać unijne firmy, zwłaszcza małe i średnie, tak żeby mogły czerpać maksymalne korzyści z naszych umów handlowych. Dlatego też stworzyliśmy tę platformę, która ma im pomóc w poruszaniu się w tematyce handlu zagranicznego. Traktujemy ten portal jako punkt kompleksowej obsługi, który pomoże europejskim firmom w jak najlepszym wykorzystaniu unijnej sieci umów handlowych i uzyskaniu najlepszego dostępu do rynków, produktów i surowców, których potrzebują, aby się rozwijać i zachować konkurencyjność" - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. gospodarki Valdis Dombrovskis podczas prezentacji projektu.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum