Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kim jest broker kurierski? Poznaj jego zalety i wady

Trudno we współczesnym świecie znaleźć kogoś, kto nigdy nie korzystał z usług kurierskich. Rosnąca popularność sklepów internetowych miała na to niemały wpływ. Odbieranie zamówień z e-sklepu to jedno, ale już samodzielne nadanie paczki krajowej lub zagranicznej to temat, który wielu osobom sprawia trudność i nie wiedzą, jak się do tego zabrać. W takiej sytuacji bardzo wygodną opcją jest broker kurierski, który pomoże wybrać najlepszą ofertę spośród wielu kurierów. Dowiedz się więcej, czym zajmuje się broker kurierski i dlaczego to lepsze rozwiązanie niż nadanie paczki na stronie konkretnego przewoźnika.

Nadaj kurierem swoją paczkę!

Nadawać paczki możemy na wiele sposobów. Obecnie, mimo rosnącego udziału automatów paczkowych, popularnym i łatwym na to sposobem jest skorzystanie z usług kuriera. Jednak jest też inny sposób. Jaki? Warto skorzystać z usług brokera kurierskiego.

Kim jest broker kurierski? To pośrednik między klientem a firmą kurierską. Samodzielnie nie prowadzi on wysyłki paczek, a jedynie kieruje postępowaniem podczas zamawiania kuriera. Przykładem takiego rozwiązania jest AlleKurier, który oferuje usługi wszystkich najpopularniejszych dostępnych przewoźników na rynku.

Nadaj kurierem przesyłkę w prosty sposób - przekaż przesyłkę kurierowi dzisiaj, a dotrze do odbiorcy nawet następnego dnia roboczego. Oferta brokerów kurierskich jest obszerna, dlatego AlleKurier cieszy się popularnością. Możesz sprawdzić to za pomocą liczby pozytywnych opinii w internecie. Już dziś nadaj paczkę z brokerem kurierskim, bo to się po prostu bardziej opłaca!

Zalety brokera kurierskiego

Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Wpisując wszystkie potrzebne dane na stronie brokera kurierskiego, w jednym momencie otrzymujemy informacje na temat tego, jakie usługi oferują wszyscy dostępni przewoźnicy, współpracujący z tym pośrednikiem.

Warto zaznaczyć, że broker usług kurierskich, ze względu na dużą ilość zamówień, ma wynegocjowane z kurierami niskie ceny. Tak jest między innymi w przypadku firmy AlleKurier, gdzie możesz otrzymać do 70% tańszą wycenę niż bezpośrednio u kuriera. Nadaj kurierem przesyłkę razem z AlleKurierem do Polski i za granicę.

Jest jeszcze wiele innych zalet brokera kurierskiego. Proces nadawania przesyłki jest skomplikowany i może być trudny do zrozumienia, szczególnie do krajów niezrzeszonych w Unii Europejskiej. Dlatego też skorzystanie z usług brokera kurierskiego pozwoli ci ograniczyć wszelki stres. Nie musisz podpisywać umowy z przewoźnikiem - jedynym dokumentem, jaki otrzymasz, jest faktura od AlleKuriera za wykonaną usługę.

Interfejs strony jest bardzo przejrzysty, a każdy krok wytłumaczony w odpowiedni sposób, dzięki czemu  nikt nie powinien mieć problemu z zamówieniem kuriera do domu. Jedyne, co musimy zrobić, to odpowiednio zapakować przesyłkę oraz przykleić list przewozowy, który wydrukujemy z systemu. Usługi brokera kurierskiego są bardzo wygodne, a do tego szybkie. Kurier odbierający twoją paczkę pojawi się nawet w ten sam dzień.

Ważnym elementem w ofercie brokera kurierskiego są dodatkowe usługi. Często strony firm kurierskich dla klientów indywidualnych są bardzo okrojone - nie posiadają wszystkich funkcji, z których mogą korzystać firmy i sklepy internetowe. Może to być między innymi przesyłka za pobraniem, ubezpieczenie, doręczenie wieczorem i w weekend czy też powiadomienie SMS o dotarciu do adresata.

Wady brokera kurierskiego

Każda usługa posiada jakieś wady, o czym czasem można przeczytać na różnego rodzaju forach i miejscach z opiniami klientów. W większości przypadków negatywne komentarze wynikają z niedokładnego przeczytania obowiązujących zasad i przepisów. Przed wybraniem usługi warto dokładnie przewertować regulamin. Jeżeli nie przewozimy żadnych niebezpiecznych bądź nielegalnych przedmiotów, to nie mamy się czego obawiać - usługi brokera kurierskiego są całkowicie bezpieczne. Nadaj kurierem na stronie brokera swoją przesyłkę i przekonaj się, jakie to proste.

Czym jest broker kurierski? Podsumowanie

Podsumowując: broker kurierski to usługa, z której bez wątpienia warto skorzystać. W jednym momencie otrzymujemy informacje na temat tego, ile kosztuje nadanie paczki na interesującej nas trasie krajowej lub zagranicznej oraz jacy kurierzy mogą obsłużyć to zamówienie. Na stronie brokera można nadawać paczki, listy i palety. Warto korzystać z usług brokera kurierskiego, gdyż to rozwiązanie posiada bardzo dużo zalet, z czego najważniejszą jest atrakcyjny cennik zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych.

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum