Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Kryzys dopadł kurierów. Za branżą słaby szczyt paczkowy

Tegoroczny świąteczny szczyt paczkowy to rozczarowanie. Popyt na usługi logistyczne w Polsce hamuje, a branża z obawą patrzy na rok 2023 – pisze w środę "Rzeczpospolita".
Reklama

Gazeta podaje, że rodzimy rynek KEP (kurier, ekspres, paczka) rósł dotąd bardzo dynamicznie. Jednak - jak czytamy w "Rz"- od IV kwartału branża, która jest papierkiem lakmusowym koniunktury konsumenckiej, wyraźnie zwalnia tempo. Nawet świąteczny szał zakupów nie przyniósł odbicia.

Z danych, do których dotarła "Rzeczpospolita", wynika, że szczyt paczkowy przyniósł ledwie 5-7-procentowy wzrost popytu na usługi kurierów. A to - jak zaznacza gazeta - dynamika kilka razy mniejsza niż w poprzednich latach.

Dziennik zauważa, że firmy KEP nie mają wątpliwości, że drogie paliwa, kryzys energetyczny i inflacja odcisną piętno na branży w przyszłym roku.

"Analitycy sądzą, że wiele będzie zależało od kondycji gospodarki i realnej siły nabywczej konsumentów (wyniki branży kurierskiej mocno korelują z wynikami sprzedaży e-commerce). Ale na paczkowy boom w przyszłym roku nie ma się co nastawiać" - czytamy w "Rz".

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum