Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mateusz Osiecki dyrektorem regionu Europy Środkowo-Wschodniej w PrestaShop

Mateusz Osiecki objął stanowisko dyrektora regionu Europy Środkowo-Wschodniej w PrestaShop. Do jego zadań będzie należało rozwijanie biznesu platformy e-commerce na rynkach lokalnych, w tym w Polsce i nowo otwartej Rumunii.
Reklama

Kim jest Mateusz Osiecki

Mateusz Osiecki jest ekspertem w budowaniu partnerstw strategicznych w branży technologicznej, zarządzaniu sprzedażą i rozwoju międzynarodowego biznesu. Jest absolwentem Royal Holloway i King’s College. Odpowiadał za budowanie strategii ekspansji międzynarodowej i rozwoju biznesu dla Profitroom (wiodącego dostawcy usług SaaS dla sektora hotelarskiego w Europie Środkowo-Wschodniej) oraz agencji marketingowych należących do portfela Bauer Media Group. W PrestaShop od listopada 2021 pełnił funkcję Country Managera na Polskę.

- Mamy już wiodącą pozycję w Polsce pod względem liczby sklepów korzystających z naszej platformy, a Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromny potencjał rozwoju sektora e-commerce. Jako dyrektor regionalny chcę skupić się na utrzymaniu pozycji lidera w naszym kraju i zbudowaniu solidnych fundamentów w pozostałej części regionu. Dzięki doświadczeniu PrestaShop w opracowywaniu modułów z takimi partnerami jak Google, Meta i PayPal oraz dzięki naszemu partnerstwu z MBE Worldwide, jestem przekonany, że jesteśmy gotowi, aby towarzyszyć różnorodnym firmom, niezależnie od branży, w rozwoju ich biznesu na całym świecie - mówi Mateusz Osiecki. 

Europejski potencjał PrestaShop

Otwarcie oddziału PrestaShop w Rumunii, a także innych, które mają powstać w Europie Środkowej i Wschodniej, pokazuje europejskie i światowe ambicje firmy, wspieranej przez możliwości i rozwiązania MBE Worldwide (MBE) w zakresie wysyłki i realizacji zamówień.

Udział e-commerce w Europie Środkowej stanowi obecnie 10% całego rynku sprzedaży online na kontynencie. Europa Wschodnia wykazuje ogromny potencjał – aż 46% internautów dokonało przynajmniej jednej transakcji e-commerce w 2021 roku.

PrestaShop jest globalnym liderem e-commerce, obsługującym klientów z ponad 190 krajów. Oferuje kompleksowe, dopasowane do indywidualnych potrzeb i skalowalne rozwiązania, umożliwiające każdemu przedsiębiorcy pełną kontrolę nad rozwojem jego sklepu internetowego. PrestaShop jest częścią MBE Worldwide (www.mbecorporate.com), platformy ułatwiającej handel, która posiada również ponad 3 150 punktów biznesowych w 52 krajach. Od 2022 roku MBE i PrestaShop działają wspólnie na rzecz ponad miliona klientów biznesowych na całym świecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum