Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Merlin Group bez prognozy wyników na 2017 rok

Spółka Merlin Group odwołała prognozy wyników na 2017 rok z powodu znaczących różnic w stosunku do przyjętych założeń i zrezygnował z publikacji dalszych prognoz. Ponadto pod koniec ubiegłego roku z zarządem spółki pożegnał się Marek Friedman.
Reklama

Odwołanie prognozy finansowej podyktowane jest wynikami oceny możliwości realizacji prognozowanych wyników dokonanej przez zarząd oraz odnotowaniem znaczących różnic w stosunku do przyjętych założeń, przy uwzględnieniu wyników finansowych osiąganych w ostatnim miesiącu 2017 roku - czytamy w komunikacie spółki.

Merlin Group podała także, że z uwagi na wysoką sezonowość i specyfikę branży, w której działa, wyniki osiągane w ostatnim miesiącu roku, zwłaszcza w okresie przedświątecznym, każdorazowo w decydujący sposób wpływają na możliwości w zakresie realizacji zakładanych wyników rocznych.

Zgodnie z prognozą przedstawioną w lutym, skonsolidowane przychody Merlin Group miały wynieść w 2017 roku 50 mln zł, a w 2018 roku wzrosnąć do 80 mln zł. W 2016 roku przychody spółki sięgnęły 18,3 mln zł.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum