Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Merlin Group sprzedaje obligacje za 6,2 mln zł


Zarząd Merlin Group zdecydował o prywatnej emisji 6,2 tys. obligacji o łącznej wartości 6,2 mln zł. Środki z ich sprzedaży przeznaczy na dalszy rozwój działalności - podają wirtualnemedia.pl
Reklama

W komunikacie giełdowym Merlin Group podała, że 6,2 tys. obligacji, w cenie po tysiąc zł za każdą, zostanie zaoferowane w trybie subskrypcji prywatnej maksymalnie 149 podmiotom. - Celem emisji jest pozyskanie środków na dalszy rozwój działalności - poinformowała firma. To kolejna emisja obligacji Merlin Group W grudniu ub.r. spółka sprzedała 2-letnie obligacje za 2,8 mln zł, a w listopadzie - za 6,54 mln zł. Ponadto pozyskała od swojego akcjonariusza ATP FIZ AN 6,5 mln zł w zamian za 14,8 mln nowo wyemitowanych akcji (w efekcie ATP FIZ AN ma obecnie 22,61 mln akcji stanowiących 25,18 proc. kapitału Merlin Group). Z kolei pod koniec listopada spłaciła przedterminowo obligacje o wartości 3,5 mln zł, które wyemitowała cztery miesiące wcześniej.

W trzech kwartałach 2017 roku Merlin Group miała 24,18 mln zł przychodów ze sprzedaży i 9,54 mln zł straty netto, a w samym trzecim kwartale - 5,66 mln zł wpływów i 2,23 mln zł straty. Firma kontroluje serwisy sprzedażowe Merlin.pl (prawa do korzystania przez 10 lat z marki i serwisu Merlin.pl kupiła w listopadzie 2015 roku) i Topmall.ua, a w kwietniu ub.r. przejęła za 3 mln zł sklep internetowy CDP.pl.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum