Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Meta otwiera sklep z wirtualnymi ubraniami marki Balenciaga, Prada i Thom Brown

Właściciel Facebooka - Meta Platforms uruchamia cyfrowy sklep z odzieżą, w którym użytkownicy mogą kupować markowe stroje dla swoich awatarów -  powiedział dyrektor Mark Zuckerberg.
Reklama

Na początek w wirtualnym sklepie Facebooka pojawią się ubrania zaprojektowane przez marki: Balenciaga, Prada i Thom Browne. Cyfrowa moda jest kolejnym krokiem w stronę metaverse. Pomysł na e-sklep z e-ubraniami ogłosił osobiście Mark Zuckerberg w trakcie transmisji live. 

Rzecznik Meta komentuje, że ubrania będą kosztować od 2,99 do 8,99 USD, znacznie mniej niż prawdziwe stroje znanych projektantów. Na przykład skórzana torba ze strusia Matinee Prady kosztuje 10 700 USD.

Zuckerberg powiedział, że ma nadzieję na przekształcenie sklepu w otwarty rynek, na którym programiści będą mogli tworzyć i sprzedawać szeroką gamę cyfrowych ubrań.

Awatary stały się dla Meta jednym ze sposobów łączenia tożsamości użytkowników na Facebooku, Instagramie i innych platformach, ponieważ w coraz większym stopniu pomagają wciągać użytkowników do metawersum. 

Początkowo cyfrowe stroje będą dostępne tylko na Facebooku, Instagramie i Messengerze - poinformowała Meta w oświadczeniu.

 

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum