Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

MF ostrzega przed kolejnym oszustwem w internecie i próbą kradzieży danych

Resort finansów ostrzega przed próbą kradzieży danych, m.in. haseł do bankowości internetowej. Chodzi o oszustów, którzy podszywając się pod MF obiecują przyznaje jednorazowego świadczenia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy.
Reklama

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego (CSIRT KNF) poinformował, że oszuści podszywający się pod Ministerstwo Finansów pod pretekstem przyznania jednorazowego świadczenia, próbują za pomocą fałszywej strony internetowej, wyłudzać hasła do bankowości internetowej i dane osobowe.

Strona, jak opisano, przypomina witrynę ministerstwa, choć ma inny adres. Na stronie oszuści próbują wyłudzić dane użytkowników, adres zamieszkania, PESEL, czy numer telefonu. Przekonują, że wydano rozporządzanie ws. "jednorazowego zwrotu jednorazowego zadośćuczynienia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy do RP w związku z agresją rosyjską, wzrost bezrobocia i spekulacje cenowe w warunkach rosnącej liczby ludności Polski".

Aby otrzymać "zwrot odszkodowania" oszuści próbują przekonać do wypełnienia odpowiedniego formularza.

Ministerstwo Finansów ostrzega przed próbą kradzieży danych. "MF nie wydało rozporządzenia w sprawie +jednorazowego zwrotu jednorazowego zadośćuczynienia bezrobotnym i pracującym obywatelom RP, ze względu na wysoki poziom migracji obywateli Ukrainy do RP+ i nie przyznaje takiego świadczenia" - podkreślono. (PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ mmu/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum