Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Microsoft uruchamia w Polsce centrum przetwarzania danych

Microsoft uruchamia w Polsce 1. w Europie Środkowo-Wschodniej centrum przetwarzania danych w chmurze: Azure Poland Central. Chmurowe centrum to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy.
Reklama

Amerykański koncern Microsoft wskazał, że inwestycja ma wspierać transformację cyfrową w Polsce w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej.

Polska Dolina Cyfrowa

Jak podała spółka, "chmurowe centrum" Azure Poland Central to trzy niezależne lokalizacje w okolicach Warszawy, z których każda składa się z jednego lub więcej centrów danych i zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, prywatności i zgodną z przepisami możliwość przechowywania danych w kraju.

Jak przekazał Microsoft, Azure Poland Central zapewni użytkownikom platformy chmurowej przewagę konkurencyjną w zakresie szybkości operacyjnej oraz ograniczenia przeciążeń i opóźnień do minimum. Zgodnie z zapowiedziami spółki klienci mają otrzymać narzędzia i możliwości do lepszej skalowalności biznesu i globalnej ekspansji, co - wskazano - pozwoli im rozwijać się i konkurować na rynku światowym.

"Według IDC Research w ciągu najbliższych czterech lat nowy region przetwarzania danych pomoże wyeliminować niektóre bariery w adopcji chmury w regionie i będzie odpowiadał za około 16,5 proc. nowych przychodów (45,7 miliarda dolarów) do 2026 roku" - poinformowano.

Spółka zwróciła uwagę, że region chmury Microsoft w Polsce umożliwi przedsiębiorcom przechowywanie wartościowych zasobów cyfrowych w Polsce, zapewniając zgodność z przepisami dotyczącymi przechowywania i przetwarzania danych.

Microsoft wskazał, że otwarcie polskiego regionu chmury jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysokowydajną moc obliczeniową oraz szybki i niezawodny dostęp do usług chmurowych. "Chmura stanowi istotny wkład w przyspieszenie cyfryzacji i rozwój kompetencji cyfrowych polskich przedsiębiorstw, gospodarki i społeczeństwa, a także wzmocnienie ich odporności w czasach niepewności gospodarczej i geopolitycznej" - przekazała amerykańska firma technologiczna.

Dostawca chmury obliczeniowej Azure przytoczył badania PwC CEO Survey 2023, zgodnie z którymi 54 proc. prezesów w Polsce uważa, że ich firmy nie będą rentowne, jeśli nie dokonają transformacji cyfrowej.

"Inwestowanie w automatyzację, podnoszenie kwalifikacji, chmurę, sztuczną inteligencję i inne zaawansowane technologie cyfrowe to kluczowe priorytety na ten rok. Zaufana chmura Microsoft może wspierać tę cyfrową transformację, z dostępem do technologii chmurowych od dziś dostępnych w polskim regionie, takich jak Microsoft Azure, Microsoft 365, Dynamics 365 i usług Power Platform" - przekazali przedstawiciele spółki.

Polska Dolina Cyfrowa to projekt współtworzony przez Microsoft, który ma na celu wspomaganie transformacji cyfrowej w Polsce. W projekcie uczestniczą m.in. Grupa PGE, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i Żabka Polska. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum