Reklama
Partnerzy portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Mniej marek na Zalando. To nowa strategia

Zalando przeprowadza wielkie wiosenne porządki: kilka mniejszych marek zakończy współpracę z platformą.
Reklama

Nowa strategia Zalando

Po latach dążenia do rozwoju zarówno pod względem sprzedaży, jak i liczby partnerów marki, niemiecka platforma Zalando przyjmuje bardziej selektywne podejście. Firma stawia na bardziej wyselekcjonowaną ofertę, a niektóre marki nie pasują już do tego założenia.

Kto już nie pasuje do Zalando

Kilku partnerów na platformie, w tym mniejsze marki, takie jak Auden Cavill i Jimmy Sanders, otrzymało w zeszłym tygodniu e-mail z informacją, że „nie pasują już do strategii asortymentowej”. świecie. Produkty zostaną usunięte ze stron internetowych (i prawdopodobnie magazynów) 30 czerwca br.

Zalando już nie wesprze słabszych marek

Zalando potwierdza, że ​​ocenia portfolio sprzedawanych towarów i że jest to proces ciągły. Firma nie ujawnia, jakie kryteria stosuje w tej ocenie, ale jasne jest, że zagrożonych jest wiele mniejszych i prawdopodobnie słabszych marek. Podczas dorocznego Dnia Inwestora Zalando jasno dało do zrozumienia, że ​​w przyszłości powinno być więcej asortymentu przystosowanego do lokalnych potrzeb. Firma chce również zwrócić szczególną uwagę na zrównoważone, różnorodne i inkluzywne marki.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum