Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Morele: 6,9 mln zł sprzedaży GMV na rynkach europejskich

Marka Morele ze swoją ofertą produktową od 2021 jest obecna na 10 rynkach europejskich. W pierwszym półroczu bieżącego roku GMV firmy z rynków zagranicznych był o ponad 9 mln wyższy niż w analogicznym okresie w 2021 roku.
Reklama

 Morele ekspansję na rynki zagraniczne rozpoczęły na początku ubiegłego roku. Od tego czasu asortyment sklepu można znaleźć już na 10 rynkach europejskich. Sporym zainteresowaniem zagranicznych konsumentów cieszą się jej marki własne z kategorii fitness.

- W pierwszym kwartale 2021 GMV z rynków zagranicznych wynosił ponad 230 tys. złotych, a w analogicznym okresie bieżącego roku już blisko 2,5 mln złotych, to wzrost o prawie 975%. W drugim kwartale 2022 roku również odnotowaliśmy spore wzrosty w zestawieniu z tym samym okresem w roku poprzednim. W Q2 w 2021 roku GMV wyniósł 110 tys. złotych, a w tym roku współczynnik ten przekroczył 6,9 mln złotych. Te wyniki to podsumowanie sprzedaży ogólnej, w której jednak największy udział mają nasze marki własne - mówi Michał Waliłko, kierownik ds. sprzedaży w Morele.

Takie wzrosty GMV z rynków zagranicznych nie byłby możliwe bez robotyzacji, która nie tylko przyśpieszyła, ale także ułatwiła niezbędne procesy do rozwoju sprzedaży poza granicami naszego kraju.

- Wykorzystując rozwiązania klasy RPA (Robotic Process Automation), czyli takie które pozwalają na automatyzację procesów biznesowych, mogliśmy w jednym kwartale wystawić kilkaset tysięcy aukcji na kilkunastu zagranicznych platformach sprzedażowych. Automatyzację wykorzystaliśmy również do: modyfikacji procesów backoffice, mapowania kategorii i cech produktów oraz tłumaczenia opisów produktów - mówi Adam Rataj, Change Director w Morele.

Ofertę produktową marki Morele poza granicami naszego kraju znajdziemy m.in. w Rumunii, Bułgarii, Niemczech, Hiszpanii, Francji, Holandii, Czechach, Słowacji oraz na Węgrzech i we Włoszech. W przyszłości firma planuje poszerzenie sprzedaży o kolejne rynki - Belgia, Szwecja, Austria, Grecja i Portugalia.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum