Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Motatos - sprzedają w e-sklepie nadprodukcję żywności od Unilevera i Dr. Oetker'a

Szwedzka firma e-commerce Motatos rozpoczęła działalność w Wielkiej Brytanii. Założony w 2014 roku startup sprzedaje online artykuły spożywcze z nadprodukcji i  po obniżonych cenach. Motatos od 2020 roku działa też w Niemczech.
Reklama

Jak wskazuje raport ONZ 1/3 żywności na świecie trafia do śmietnika. Stąd też powstał pomysł na e-sklep, który skupuje nadwyżki produkcyjne, które są następnie sprzedawane w sklepach internetowych w różnych krajach. Póki co firma Motatos działa na terenie Szwecji, Finlandii, Niemiec, a od tego tygodnia także w Wielkiej Brytanii.  

Motatos współpracuje z ponad 300 dostawcami marek konsumenckich, takimi jak: Coca Cola, Dr. Oetker i Unilever, skupując towar z nadprodukcji i oferuje go klientom po obniżonej cenie. Im bliżej terminu przydatności do spożycia, tym produkty są tańsze.

Podobnie jak inne koncepcje społecznej alokacji żywności, Motatos również ma na celu ochronę żywności przed wyrzuceniem i oferowanie jej po znacznie obniżonych cenach.

Motatos nie konkuruje z Bankami Żywności, ponieważ banki otrzymują niesprzedaną żywność od detalistów i przekazują potrzebującym a Motatos nabywa żywność, która nie trafiła do sprzedaży bezpośredniej. Ponadto Motatos wskazuje, że stanowi dla producentów żywności dodatkowy lub alternatywny rynek zbytu.

Reklama

Inteligentny e-commerce

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum