Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Na Zalando jest już ponad 100 polskich marek. Polska kluczowym rynkiem dla platformy

Zalando powiększa bazę klientów i czyni postępy w transformacji, by stać się The Starting Point For Fashion - punktem wyjścia dla mody.
Reklama

2022 rok przyniósł  Zalando wzrost liczby klientów, członków programu lojalnościowego - Plus oraz zarejestrowanych w programie partnerskim.

W 2023 roku firma skupi się na wzroście rentowności, upraszczając organizację, by stać się bardziej innowacyjna i szybsza w działaniu.
Firma planuje wzmocnić selekcję odpowiedniego asortymentu i otwarcie infrastruktury logistycznej dla partnerów.

Na 2023 Zalando zakłada wzrost GMV pomiędzy 1% a 7%, przychody między -1% do 4%, a skorygowany EBIT w wysokości między 280 milionów a 350 milionów euro.

Celem firmy jest wyprzedzenie europejskiego rynku mody. W 2022 roku liczba aktywnych klientów wzrosła o 6 proc., do ponad 51 milionów, a program lojalnościowy Zalando - Plus, w porównaniu z rokiem poprzednim ponad dwukrotnie zwiększył liczbę członków - do ponad 2 milionów.

 

 

Daniel Rogiński, General Manager CEE Zalando komentuje: rok 2022 był niewątpliwie rokiem pełnym wyzwań, a jednocześnie wyjątkowym. Świętowaliśmy 10-lecie obecności Zalando w Polsce - jednym z najważniejszych dla nas rynków, na którym nadal chcemy inwestować. Aktualnie na Zalando dostępne jest już ponad 100 polskich marek, które, dzięki naszej współpracy, rozwijają się nie tylko w Polsce, lecz także na pozostałych 24 rynkach, na których jesteśmy obecni. Cieszymy się, że nasze starania są doceniane przez polskich klientów, dzięki czemu Zalando jest najpopularniejszą marką modową w Polsce.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum