Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Oszuści internetowi usłyszeli 117 zarzutów

Tyscy policjanci ustalili sprawców oszustw, którzy wystawiali przedmioty do sprzedaży na portalach internetowych i po otrzymaniu za nie pieniędzy zrywali kontakt z klientami, nie wysyłając towaru. Zatrzymani w tej sprawie - kobieta i mężczyzna - usłyszeli 117 zarzutów.
Reklama

Dochodzenie w sprawie oszustw, do których dochodziło od 2020 do 2022 r. prowadzili policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

"Sprawcy za pośrednictwem internetu oferowali przedmioty na sprzedaż, jednak nie mieli zamiaru wywiązać się z zawartych umów. Najczęściej przedmiotem ogłoszenia były telefony komórkowe, gdzie zainteresowane osoby opłacały zamówienie, po czym nie otrzymywały towaru, a kontakt z osobą sprzedającą się urywał" - podała w środę tyska komenda.

Policjanci ustalili tożsamość oszustów - 27-letniej kobiety z Tychów oraz 28-letniego katowiczanina. Para od lutego 2020 r. do grudnia 2021 r. wspólnie dopuściła się 55 oszustw na łączną kwotę ponad 12 tys. zł. Natomiast od stycznia do lipca 2022 r. 27-latka samodzielnie dokonała 62 oszustw na prawie 17 tys. zł. W sprawie jest ponad 100 pokrzywdzonych. Podejrzani przyznali się w całości do zarzucanych im czynów. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko nim.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum