Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Oszustwa na Amazon coraz popularniejsze. E-sklep wydał oświadczenie

Właściciel marki Samsung stanął w obliczu podrabiania swoich produktów na platformie Amazon. Sprzedawcy oferowali produkty oznaczone marką "Samsung", jednak po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że nie były to oryginalne produkty. Naruszenie praw własności intelektualnej i znaku towarowego skłoniło Samsung do podjęcia działań w celu ochrony marki i zapewnienia jakości swoich produktów.
Reklama

Właściciel marki Samsung został poinformowany o nieuczciwych praktykach związanych z podrabianiem jego produktów podczas wyprzedaży na platformie Amazon. Po wykryciu sprzedawców, którzy oferowali na tej platformie produkty oznaczone marką "Samsung", ale nie będące oryginalnymi, marka podjęła działania w celu ochrony swoich praw.

 

Podróbki słuchawek na Amazon

Samsung postanowił przeprowadzić testowy zakup słuchawek i przeprowadzić szczegółową recenzję. W wyniku tych działań stwierdzono istotne różnice między podrabianymi produktami a oryginalnymi. Zwłaszcza użyty materiał nie odpowiadał jakości oryginalnych produktów.

Tego rodzaju podrabianie produktów stanowi naruszenie praw własności intelektualnej i znaku towarowego właściciela. Samsung podjął odpowiednie kroki prawne w celu ochrony swojej marki i zapewnienia, że konsumenci otrzymują tylko oryginalne, wysokiej jakości produkty pod marką Samsung.

Podróbki niszczą marki

Takie przypadki podrabiania produktów są szczególnie szkodliwe dla konsumentów i prowadzą do dezinformacji na rynku. Właściciele marek muszą nadal czujnie monitorować sprzedaż swoich produktów i podejmować działania mające na celu zwalczanie podrabiania.

Amazon odniosło się do sprawy podróbek

- W Amazon konsekwentnie i systemowo dbamy o prawa własności intelektualnej marek i tym samym bezwarunkowo zabraniamy sprzedaży podrobionych produktów w swoich sklepach. Wiemy, że zaufanie jest trudne do zdobycia i łatwe do stracenia, dlatego każdego dnia nieustannie koncentrujemy się na jego budowaniu, a wraz z nim – na zapewnieniu konsumentom najlepszych doświadczeń zakupowych, komentuje dział prasowy Amazon.pl. 

- W 2022 roku Amazon zainwestował ponad 1,2 mld dolarów i dotychczas zatrudnił ponad 15 000 osób, aby chronić klientów, sprzedawców, marki i nasz sklep przed podróbkami, oszustwami i innymi formami nadużyć. Dodatkowo klienci Amazon są zawsze chronieni naszą Dobrowolną gwarancją zwrotu, a także Gwarancją od A do Z w przypadku zakupów od sprzedawców zewnętrznych. Jeśli produkt nie zostanie dostarczony lub nie będzie zgodny z ofertą, klienci mogą skontaktować się z naszym zespołem w celu uzyskania pełnego zwrotu kosztów zamówienia, dodaje. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum