Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Outdoorzy z przychodami na poziomie blisko 6 mln zł

Outdoorzy S.A., spółka zajmująca się sprzedażą odzieży oraz sprzętu sportowego za pośrednictwem własnego sklepu internetowego, zakończyła rok obrotowy 2015/2016 zyskiem netto na poziomie 49 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 5.817 tys. zł.
Reklama

W roku obrotowym 2014/2015 spółka zanotowała przychody netto ze sprzedaży w kwocie 5.466 tys. zł, więc wynik sprzedażowy wypracowany w roku obrotowym 2015/2016 był lepszy o ponad 6% w ujęciu rdr. Outdoorzy S.A. osiągnęła w roku obrotowym 2015/2016 zysk na poziomie EBITDA w wysokości ponad 155 tys. zł. Wzrost sprzedaży był możliwy dzięki pozyskaniu w ub. roku środków z emisji akcji serii C w kwocie 625 tys. zł, co pozwoliło na lepsze zatowarowanie magazynu najpopularniejszymi grupami asortymentowymi oraz na realizowanie większej liczby zamówień dla klientów. Emitent zmienił również swoją siedzibę, przenosząc się do lokalizacji, która daje możliwość sprawniejszej realizacji zamówień internetowych oraz wysyłek do centrów magazynowych amazon.de, z którymi prowadzona jest ścisła współpraca.

Spółka realizowała w minionym roku przyjętą strategię rozwoju, w której jeden z głównych celów stanowiło wejście na rynek NewConnect, co udało się osiągnąć w grudniu 2016 r. Outdoorzy S.A. rozwijała także własną markę Totem, wprowadzając do oferty sprzedażowej pod tą marką kubki termiczne oraz kurtki puchowe. Spółka przygotowuje się do uruchomienia nowej wersji platformy sprzedażowej, która będzie umożliwiała klientom dokonywanie zakupów w jeszcze łatwiejszy sposób oraz będzie dostosowana do korzystających z urządzeń mobilnych.

W 1 kw. roku obrotowego 2016/2017 przychody netto ze sprzedaży wzrosły o 15% w porównaniu z analogicznym okresem roku obrotowego 2015/2016 i wyniosły 1.460 tys. zł.

Głównymi Akcjonariuszami spółki są ABS Investment S.A. oraz Robinson Europe S.A.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum